Uwaga na intensywne opady deszczu! Ostrzeżenie dla województwa zachodniopomorskiego

  • KW
  • 2016-07-06 13:57:50
Uwaga na intensywne opady deszczu! Ostrzeżenie dla województwa zachodniopomorskiego
  • Foto: TV Gawex

Uwaga mieszkańcy i osoby przebywające na terenie województwa zachodniopomorskiego - może intensywnie padać.

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia intensywnych opadów deszczu na terenie woj. zachodniopomorskiego od godz. 13:00 dnia 06.07.2016 do g. 08:00 07.07.2016. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm miejscami, głównie na wschodzie województwa, do 35 mm.

W związku z powyższym zaleca się:

1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.
2. Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsc pobytu, aż do ustąpienia opadów. Jeżeli opadowi towarzyszyć będzie gradobicie, odsunąć się od okien, a przebywając na zewnątrz, skryć się w bezpieczne miejsce.
3. Biwakując w bezpośrednim sąsiedztwie brzegów rzek i jezior, natychmiast przenieść obóz w wyżej położone, bezpieczne miejsce.
4. Zrezygnować z podróżowania samochodem. Jeżeli podróż jest konieczna unikać przejeżdżania przez rozległe kałuże, pod wiaduktami i podziemnymi ciągami komunikacyjnymi.
5. Nie parkować samochodów nad studzienkami ściekowymi i w rejonach, które mogą ulec zalaniu.
6. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: