Zatrzymany do kontroli drogowej wpadł z narkotykami

  • KW
  • 2016-07-06 13:10:02
Zatrzymany do kontroli drogowej wpadł z narkotykami
  • Foto: KMP Koszalin

To miała być rutynowa kontrola drogowa, a skończyło się ujawnieniem ponad 140 gramów marihuany. Pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających zatrzymany został przez policjantów z koszalińskiej drogówki 31-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów z koszalińskiej drogówki. Funkcjonariusze na jednej z ulic zauważyli kierującego oplem, który w trakcie prowadzenia pojazdu popełnił wykroczenie rozmawiając przez telefon komórkowy. Policjanci podali mężczyźnie sygnały do zatrzymania pojazdu.

W trakcie prowadzonej kontroli mundurowi zauważyli, że kierujący zachowuje się dość dziwnie. Kiedy podał policjantom dokumenty od razu chciał zamknąć szybę samochodu. Ponowne uchylenie szyby pojazdu wydobyło na zewnątrz woń charakterystyczną dla narkotyków: marihuany. Policjanci skontrolowali samochód i ich przypuszczenia się potwierdziły. Mężczyzna pod siedzeniem ukryte miał dwa worki z suszem roślinnym. Po zważeniu i zbadaniu okazało się, że to ziele konopi indyjskich o łącznej wadze ponad 140 gramów.

Posiadacz nielegalnych substancji trafił do policyjnego aresztu, a narkotyki zostały zabezpieczone. Dziś 31-latek zostanie doprowadzony do koszalińskiej prokuratury,  a w ślad za nim do sądu zostanie złożony wniosek o zastosowanie wobec niego izolacyjnego środka w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z obowiązującą ustawą mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


info: mł. asp. Monika Kosiec / KMP Koszalin

Komentarze (3)

Nick 2016-07-06 14:11

Marihuana to nie narkotyki! A jeżeli już idziemy tym tokiem rozumowania to papierosy i alkohol to też narkotyki, uzależniają i psują zdrowie.

turban 2016-07-06 14:40

no i kolejny bystrzak sam się wyeliminował ze społeczeństwa :)

Ewka 2016-07-06 19:14

Nieee :( Kret***zm. "Niedozwolonej substancji" tak wyraża się człowiek który nigdy nie zapalił. Dlaczego chorym na stwardnienie rozsiane zaleca się palenie? Ta dam ! Bo pobudza zmysły... Ci z góry (nasz kochany rząd ) boją się że jakiś normalny człowiek z większą liczbą zwojów w mózgu może wpaść na coś co może zagrażać wszystkim wysoko postawionym. A nóż i widelec :D

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: