Perkoz wypłynął na „Misję Siemczyno”

  • KW
  • 2016-07-05 11:10:22
Perkoz wypłynął na „Misję Siemczyno”
  • Foto: www.wrota.czaplinek.pl

Czaplinecki Katamaran bierze udział w badaniach Zatoki Henrykowskiej (Siemczyńskiej) jeziora Drawsko. Na pokładzie będą m.in. przedstawiciele Akademii Morskiej ze Szczecina. Misja odbędzie się w dniach od 5 do 8 lipca 2016 r. Po tym okresie każdy chętny będzie mógł skorzystać z rejsów „Perkozem”.

Na co dzień stateczek spacerowy stacjonuje w Ośrodku Sportów Wodnych w Czaplinku. Nazwa „Perkoz” została wyłoniona w drodze konkursu. Jej autorem jest mieszkaniec Czaplinka, Zbigniew Januszaniec. Jednostka z 2006 r. ma długość całkowitą 7,92 m, zaś szerokość 2,51 m. Wysokość do najwyższej nierozbieralnej części to 1,30 m. Katamaran dysponuje 12 miejscami i jest zarejestrowany jako mały statek pasażerski. Posiada świadectwo żeglugowe (bk 2) tur – co uprawnia go do żeglugi w rejonach pływania 2, 3 i 4, a także dokumenty rejestracyjne statku żeglugi śródlądowej.

Zapraszamy na rejsy po jeziorze Drawsko!

Rejs trwa ok. 2 godzin i przebiega malowniczymi wodami po j. Drawsko na wyspę Bielawę. Wspaniała wyprawa pozwoli na spędzenie miłych chwil w gronie rodziny lub przyjaciół, podczas której można podziwiać piękne krajobrazy. Statek wypływa z przystani Ośrodka Sportów Wodnych w Czaplinku.

Rozkład kursów:
I rejs - godz. 11:00
II rejs - godz. 16:00
Bilet wstępu: 20 zł, dzieci do lat 10 – 15 zł
Możliwość rejsów na zamówienie.

O S W – Czaplinek
ul. Nadbrzeże Drawskie 1
tel. 665-777-716

O „Misji Siemczyno” szerzej można przeczytać: http://jeziorotajemnic.pl/zbliza-sie-misja-siemczyno/

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: