Piąty rodzinny dom dziecka powstał w powiecie szczecineckim

  • KW
  • 2016-07-04 13:54:26
Piąty rodzinny dom dziecka powstał w powiecie szczecineckim
  • Foto: TV Gawex

W poniedziałek (04.07) w Starostwie Powiatowym w Szczecinku odbyło się podpisanie umowy z kolejną rodziną zastępczą, tym razem z Państwem Dorotą i Tadeuszem Świątek z Sitna. To już piąty, rodzinny dom dziecka funkcjonujący w powiecie szczecineckim.

Chcielibyśmy przedstawić Państwu kolejną rodzinę, która dzisiaj podpisze umowę o prowadzenie rodzinnego domu dziecka w systemie rodzin zastępczych na terenie naszego powiatu - rozpoczął dzisiejsze (04.07) spotkanie Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Aktualnie w powiecie szczecineckim funkcjonuje pięć rodzinnych domów dziecka, funkcjonujących w systemie rodzin zastępczych i jeden rodzinny dom dziecka funkcjonujący jako jednostka budżetowa. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku z ustawy o pieczy zastępczej prowadzi około 160 dzieci. W skali roku tych dzieci jest około 200, ponieważ pewne dzieci wyrokiem sądu do nas trafiają, a później wracają do swoich domów rodzinnych - zaznaczył Krzysztof Lis.

Państwo Dorota i Tadeusz Świątek z Sitna są od wielu lat zawodową rodziną zastępczą. Ciepło i rodzinne wsparcie znajdzie u Nich ośmioro wychowanków. Pięcioro z nich już tam mieszka, a na troje czekają pokoje i miejsce przy stole. Rodzina Państwa Świątek będzie opiekowała się dziećmi do uzyskania pełnoletności.

Relacja z podpisania umowy już jutro (05.07) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: