Weekend na zachodniopomorskich drogach. 14 wypadków, 13 osób rannych, 5 osób zginęło

  • KW
  • 2016-07-04 12:19:49
Weekend na zachodniopomorskich drogach. 14 wypadków, 13 osób rannych, 5 osób zginęło
  • Foto: TV Gawex

To już drugi wakacyjny weekend za nami. Niestety nie był bezpieczny na drogach naszego województwa. Policjanci odnotowali 14 wypadków, w których 13 osób zostało rannych, a 5 zginęło. Funkcjonariusze wyeliminowali z dróg ponad 40 nietrzeźwych kierujących. Mimo ciągłych ostrzeżeń i apeli o rozwagę - uczestnicy ruchu drogowego nie zawsze przestrzegają podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w powiecie kamieńskim, wałeckim, kołobrzeskim oraz w Szczecinie. W sobotę nad ranem w gminie Golczewo 32- latek jadący samochodem marki BMW z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas jezdni uderzając w drzewo. Niestety mężczyzna zginął. Po godzinie 19.00 w Wałczu 26- latka kierująca oplem tigra na łuku drogi prawdopodobnie straciła panowanie nad samochodem, uderzyła w drzewo a następnie zjechała na lewy pas zderzając się dacią. W wyniku tego zdarzenia kierująca oplem zginęła na miejscu, a dwie osoby trafiły z ogólnymi obrażeniami ciała do szpitala.

W niedzielę nad ranem w Dygowie 17- letni kierowca forda mondeo z nieustalonych na tą chwilę przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety 17-latek nie żyje. Przed godziną 9.00 w Szczecinie na ul. Hryniewieckiego kierujący samochodem marki Daewoo Nubira wykonując manewr zawracania prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu autobusem marki Volvo co doprowadziło do zderzenie obu pojazdów. Niestety 59- letni kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu a pasażerka trafiła do szpitala.

Ostatni tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w powiecie wałeckim. 33- letni motocyklista  prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości od  poprzedzającego samochodu renault i uderzył w niego a następnie siłą odbicia zjechał na przeciwny pas ruchu uderzając w samochód marki Ford Mondeo. Motocyklista zginął na miejscu wypadku. Powyższe, tragiczne w skutkach zdarzenia wskazują jak istotną sprawą jest zachowanie ostrożności i uwagi na drodze. Ważne jest dostosowanie prędkości do panujących  warunków. Nadmierna prędkość często jest przyczyną poważnych zdarzeń drogowych.

Przed nami wiele wyjazdów i podróży. Policjanci apelują - bądźmy uważni na drodze. Rozwaga i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - to zasady, które wpływają na bezpieczeństwo nasze i innych.

info: asp. szt. Anna Gembala/KWP Szczecin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: