Skradzionym samochodem na podwójnym gazie

  • KW
  • 2016-07-04 09:03:08
Skradzionym samochodem na podwójnym gazie
  • Foto: TV Gawex

Czaplineccy policjanci zatrzymali 20-latka, który skradzionym samochodem, będąc w stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję. Do policyjnego aresztu trafił również pasażer. Kilka dni temu czaplineccy policjanci zauważyli stojące pod jednym z miejscowych sklepów clio. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło to, że auto stało otwarte z włączonym silnikiem, a na jego dachu stały butelki z piwem. Nie było w nim jednak żadnych osób.

Jak się okazało, kierowca i pasażer byli wówczas w sklepie, a na prośbę funkcjonariuszy, aby okazali dokumenty, obaj wsiedli do auta i próbowali uciec. Ich rajd nie trwał jednak długo i już na pierwszym zakręcie samochód wypadł z drogi i dachował.

Kierowca został zatrzymany na miejscu zdarzenia, natomiast pasażer uciekł w pobliskie zarośla. Nie na długo jednak zniknął z pola widzenia funkcjonariuszy. Dzięki czujności i współpracy mieszkańców jednej z pobliskich miejscowości, również i on trafił w ręce mundurowych. Jak się okazało próba ucieczki nie była przypadkowa.

20-letni kierowca miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jego pasażer w chwili zatrzymania miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Co więcej, auto tego samego dnia zostało skradzione w oddalonych o ponad 100 kilometrów Obornikach. Obaj zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie, a samochód na policyjnym na parkingu.

Kierowca jeszcze usłyszy zarzut kierowania samochodem będąc w stanie nietrzeźwości i w trybie przyspieszonym stanie przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. 20-latek odpowie również za spowodowanie kolizji, niezatrzymanie się do kontroli oraz za brak dokumentu uprawniającego do kierowania samochodem. Postępowanie w sprawie kradzieży samochodu przeprowadzą policjanci z Obornik.


info: st.asp. Agnieszka Waszczyk/KPP Drawsko Pomorskie 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: