Historia na wyciągnięcie ręki. Piknik Księżnej Jadwigi

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-07-02 11:51:09
Historia na wyciągnięcie ręki. Piknik Księżnej Jadwigi
  • Foto: TV Gawex

W sam raz na początek wakacji Szczecineckie Muzeum Regionalne po raz kolejny zaprosiło mieszkańców do interaktywnej zabawy i spotkania z żywą historią. W sobotę 2 lipca, o godz. 12:o w muzeum i na terenie sąsiadującym rozpoczął się II Piknik Księżnej Jadwigi XVII wiecznej rezydnetki szczecineckiego zamku

W trakcie pikniku młodzi i ci nieco starsi mogli zobaczyć ciekawy spektakl  „Ali Babę i czterech rozbójników”, przygotowany przez teatr lalkowy Małe Mi, a po spektaklu aktorzy poprowadzili też mini warsztaty z przygotowywania motanek, czyli małych kukiełek z włóczki. Na wszystkich przybyłych czekało też pieczenie podpłomyków, lepienie garnków, czy wiklinowych koszyków. Nie zabrakło też typowych atrakcji takich jak stoiska dla dzieci, czy zabawy i mini-konkursy.

 Jak powiedział nam Ireneusz Markanicz, dyrektor Muzeum Regionalnego piknik rozpoczyna  cykl działań edukacyjnych i wakacyjnych spotkań z historią zarówno dla dzieci niezrzeszonych, jak i dla dzieci działających w różnego rodzaju świetlicach.

 Już od najmłodszych lat chcemy oswajać dzieci, z historią ich regionu, a także z samym muzeum, którego zadaniem jest ją upowszechniać wśród mieszkańców. Organizując takie wydarzenia, chcemy pokazać, że muzeum to nie  obkurzone gabloty, jak się niektórym kojarzy, ale miejsce, ciekawe, interesujące i żyjące. Piknik zakończył się do godz. 16.00, a frekwencja dopisała. Bardzo się cieszymy, że dziś odwiedziły nas całe rodziny  i poznały trochę starych obyczajów i trochę historii, a także spędziły miło czas.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: