Marsz dla Jezusa przeszedł ulicami Szczecinka, Barwic i Bornego Sulinowa

  • KW
  • 2016-07-01 12:39:16
Marsz dla Jezusa przeszedł ulicami Szczecinka, Barwic i Bornego Sulinowa
  • Foto: TV Gawex

Misyjny obóz wędrowny to coroczne wydarzenie, podczas którego wierni z kościołów ewangelicznych podróżują po całej Polsce odwiedzając poszczególne miejscowości i organizują tam różne, ciekawe przedsięwzięcia. W miniony wtorek, 28 czerwca w ramach tej inicjatywy odbył się w Szczecinku Marsz dla Jezusa i koncert na muszli koncertowej. 

Punktualnie o godzinie 17:00 we wtorek wierni spotkali się pod Muszlą Koncertową w Szczecinku. Stamtąd rozpoczął się  barwny  i radosny Marsz dla Jezusa. Podczas marszu uczestnicy nieśli transparenty, śpiewali pieśni, dawali świadectwo swojej wiary i radowali się obecnością Jezusa w ich życiu. Po zakończeniu marszu odbył się koncert, również nawiązujący do tematyki chrześcijańskiej. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach misyjnego obozu wędrownego. Już od 22 lat przemierzamy Polskę, organizujemy marsze i koncerty. Na taki misyjny obóz zjeżdżają się ludzie z całej Polski i z różnych kościołów - mówi nam Jerzy Przeradowski, organizator wydarzenia. 

Wędrujących przez Polskę wiernych, bardzo chętnie przyjęło miasto Szczecinek. Organizatorem wydarzenia w naszym mieście był kościół zielonoświątkowy o raz kościół baptystów. Jako organizator lokalny cieszymy się, że możemy przyjąć ten obóz i błogosławić Szczecinek, a także mówić głośno, że nie wstydzimy się naszej wiary - przyznaje starszy zboru zielonoświątkowego w Szczecinku, Dariusz Dyl. W czasach, kiedy coraz więcej młodych ludzi oddala się od wiary  i w ogóle zasad chrześcijańskich na jakich zbudowane jest nasze społeczeństwo i  cała ludzka egzystencja, takie inicjatywy mają na celu przypominanie, a także zachęcenie do tego, by wiara odgrywała większą rolę w naszym życiu. Wierzymy, że to Bóg nas stworzył i ma najlepszy plan dla naszego życia, plan zbawienia. Chętnie uczestniczymy w takich wydarzeniach, bo to jest szansa aby podzielić się tą dobra nowiną zwaną Ewangelią z innymi. Bóg mówi, że nasze życie nie kończy się tu na ziemi, że jest wieczne. A my właśnie dziś zachęcamy do tego, aby pomyśleć o tym co chcemy z tą wiecznością zrobić - mówi Dariusz Dyl starszy zboru Kościoła zielonoświątkowego w Szczecinku.

We wtorkowym spotkaniu wierzących wzięło udział kilkadziesiąt osób. Zarówno marsz przez szczecinecki park, jak i koncert na muszli koncertowej, miały bardzo pozytywny odbiór wśród mieszkańców. W kolejne dni środę 29 czerwca i czwartek 30 czerwca, 22 misyjny obóz wędrowny  odwiedził także sąsiednie miejscowości Barwice i Borne Sulinowo, gdzie także odbyły się spotkania z mieszkańcami i koncerty a także modlitwa o uzdrowienie. Przez wakacje uczestnicy obozu misyjnego zamierzają przemierzyć całą Polskę. To cudowne przemierzać całą Polskę, dzielić się Ewangelią, rozmawiać z ludźmi, modlić się z nimi oraz obserwować jak Bóg zmienia życie zwykłych ludzi, to bardzo błogosławiony czas, dlatego co roku chętnych do wzięcia udziału w takiej wędrówce nie brakuje - mów Jerzy Przeradowski organizator obozu misyjnego.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (01.07) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: