Delegacja ze szwedzkiego Söderhamn w Szczecinku

  • KW
  • 2016-07-01 12:05:18
Delegacja ze szwedzkiego Söderhamn w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Szczecinek od wielu lat współpracuje z miastami z Francji, Niemiec, Holandii czy Szwecji. Jednym z takich miast jest właśnie szwedzkie Söderhamn, którego przedstawiciele odwiedzili dzisiaj (01.07) nasze miasto. Wizyta ma na celu jeszcze większe zacieśnienie współpracy i bliższe poznanie obu miast. Wśród gości ze Szwecji jest Burmistrz Soderhamn wraz z kilkoma swoimi współpracownikami. 

Spotkanie z gośćmi z Söderhamn rozpoczęło się o godzinie 9:00 w szczecineckim ratuszu. Tam odbyło się uroczyste przywitanie gości przez Burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa, wśród których był Burmistrz Söderhamn Sven-Erik Lindestam oraz jego współpracownicy. To spotkanie było próbą przywrócenia bliższych kontaktów między miejscowościami, które zaczęły się w 2008 roku, a po zmianie władzy w Söderhamn ustały. Teraz chcemy ustalić obszar pewnych wspólnych działań, które doprowadzą do tego, że współpraca między Szczecinkiem a szwedzką miejscowością będzie bardziej owocna - powiedział nam Tomasz Czuk, rzecznik prasowy UM Szczecinek. 

Podczas spotkania została wyświetlona prezentacja, podczas której burmistrz Szczecinka opowiedział o walorach naszego miasta, zaprezentował najważniejsze miejsca i informacje. Po prezentacji wszyscy udali się na wspólny spacer po Szczecinku. Burmistrz Söderhamn bardzo się ucieszył z faktu, że dzisiaj zobaczy latające nad miastem szwedzkie, balonowe załogi - dodaje nasz rozmówca i zaznacza, że wizyta szwedów potrwa do niedzieli. 

Współpraca partnerska dla takich miast jak Szczecinek jest bardzo ważna. Oprócz tego, że dzięki wymianie doświadczeń, obie miejscowości się rozwijają, to dzięki bliskim kontaktom odbywają się różnego rodzaju wymiany i wspólne przedsięwzięcia.

Relacja ze spotkania już dzisiaj (01.07) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Delegacja ze szwedzkiego Söderhamn w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: