Nowe oświetlenie i remont trybun - inwestycje OSiRu

  • KW
  • 2016-07-01 10:31:34
Nowe oświetlenie i remont trybun - inwestycje OSiRu
  • Foto: TV Gawex

Aktualnie na terenach i obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku realizowane są dwie, z trzech zaplanowanych na ten rok budżetowy, inwestycje. Mowa tu o wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej trybun wraz z modernizacją oraz o zamontowaniu oświetlenia boiska bocznego.

Oprócz wykonania izolacji przeciwwilgociowej trybun na Stadionie Miejskim im. Czesława Lisa w Szczecinku, wykonywana jest także modernizacja tej części obiektu, a mianowicie odświeżenie posadzek i tynków. Prace budowlane trwają od 1 czerwca, a ich zakończenie zaplanowane jest na koniec września br. Po zakończeniu tej inwestycji będziemy mieli 3/4 naszych trybun wyremontowanych. Koszt remontu to około 242 tysiące złotych - informuje nas Maciej Makselon, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku. 

Druga inwestycja, która przeprowadzana jest właśnie na terenach OSiRu, to wykonanie oświetlenia boiska bocznego. Przetarg na te prace wygrała firma z okolic Płocka. Wyłoniona została ona w przetargu nieograniczonym. Koszt to 197 tysięcy złotych, natomiast wartość kosztorysowa to ponad 240 tysięcy złotych, więc dla nas to ogromna oszczędność - mówi Maciej Makselon. Sama inwestycja będzie polegała na wykonaniu instalacji elektrycznej 10 słupów 12- i 14-metrowych, na których będą zamontowane projektory oświetlające profesjonalnie szczecineckie boisko treningowe. Dzięki temu, w okresie jesienno-zimowym na boisku bocznym, będzie można przeprowadzać zajęcia w godzinach popołudniowych, kiedy jest już ciemno. Prace przy oświetleniu powinny zakończyć się do 31 sierpnia br., jednakże, jak zaznacza Maciej Makselon, prace idą bardzo dobrze i niewykluczone, że zostaną ukończone przed terminem. 

Ostatnia inwestycja zaplanowana na 2016 rok w budżecie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku to remont boiska poliuretanowego przy Gimnazjum nr 1. Aktualnie zbierane są oferty i najprawdopodobniej remont wykonany zostanie jeszcze w okresie wakacyjnym. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: