Tunel lekkoatletyczny przy SP nr 7 prawie gotowy

  • KW
  • 2016-06-30 14:06:26
Tunel lekkoatletyczny przy SP nr 7 prawie gotowy
  • Foto: TV Gawex

Dobiegają końca prace przy rozbudowie sali gimnastycznej o segment lekkoatletyczny przy Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku. Już niedługo szczecineccy lekkoatleci będą mogli więc cieszyć się nowym obiektem sportowym. Koszt tej inwestycji to około 2 miliony złotych.

Długo oczekiwany przez szczecineckich atletów obiekt wybudowany został przy obecnej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku. Segment lekkoatletyczny wyposażony zostanie w 4-torową bieżnię o długości 60 metrów, skocznię w dal oraz profesjonalne stanowisko do skoku wzwyż. Przygotowywany jest także węzeł sanitarny i zaplecze socjalne. Już niebawem więc zarówno uczniowie, jak i lekkoatleci, będą mogli trenować na nowo powstałej sali. Obiekt ten w godzinach szkolnych będzie pod opieką szkoły, natomiast popołudniami trenować tu będą mogły sekcje oraz kluby sportowe. 

Przypomnijmy, budowa tunelu lekkoatletycznego rozpoczęła się w sierpniu 2015 roku. Przetarg wygrała firma z Czarnkowa, która zadeklarowała się zakończyć inwestycję do 31 sierpnia 2016 roku. Wartość budowy to około 2 miliony złotych. Inwestycja z pewnością ucieszy szczecineckich miłośników "Królowej sportu", tym bardziej że to kolejny obiekt tego typu - po tartanowej bieżni w Gimnazjum nr 2 - który z pewnością podniesie poziom infrastruktury lekkoatletycznej w naszym mieście. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: