Przedszkolaki i seniorzy przeprowadzili bibliotekę do nowego budynku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-29 11:13:41
Przedszkolaki i seniorzy przeprowadzili bibliotekę do nowego budynku
  • Foto: Biblioteka miejska Złocieniec

Złocieniecka biblioteka ma nowa siedzibę na ul Obrońców Westerplatte 3. Przeprowadzce do nowego budynku towarzyszył ciekawy happening z udziałem dzieci i seniorów.

W środowe przedpołudnie 22 czerwca, przy pięknej słonecznej pogodzie, wspólnie z dziećmi z Przedszkola im. Zajączka  Złocieniaszka, Prywatnego Przedszkola oraz przedstawicielkami Uniwersytetu III Wieku zorganizowana została symboliczna przeprowadzka biblioteki do nowego budynku.

Celem happeningu było zaangażowanie dzieci  w tworzenie nowej biblioteki, budząc w nich przynależność do tego miejsca. Goście obejrzeli wnętrza starego lokum już pustego – bez książek, regałów, komputerów… Zaskoczeni pytali - „gdzie się wszystko podziało?!” Przedszkolaki zaopatrzone w małe książeczki, Panie w transparenty – przy muzyce i w świetnych humorach wyruszyli odkryć miejsce, gdzie są zaginione książki. Po dotarciu do nowej siedziby biblioteki uczestnicy happeningu ułożyli przyniesione książki oraz obejrzeli wszystkie pomieszczenia: oddział dla dzieci, wypożyczalnię dla dorosłych oraz salę komputerową z czytelnią.

Na zakończenie, ku uciesze przedszkolaków, odbył się pokaz wielkich barwnych baniek mydlanych. Serdecznie podziękowania, za udział w przedsięwzięciu należą się Paniom z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka oraz Przedszkola Prywatnego za przyłączenie się i wsparcie akcji. Jesteście jak zawsze niezawodne!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: