Szczecinecka policja skontrolowała 67 autokarów i busów

  • KW
  • 2016-06-29 09:44:26
Szczecinecka policja skontrolowała 67 autokarów i busów
  • Foto: KPP Szczecinek

Świadectwa zostały już rozdane i uczniowie szczecineckich szkół rozpoczęli upragnione i długo wyczekiwane wakacje. To dobry czas, aby podsumować pierwszy etap działań szczecineckich policjantów, którzy dbając o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców w okresie przedwakacyjnym, sprawdzali i kontrolowali szczecineckich przewoźników.

Od maja do dnia dzisiejszego policjanci ze szczecineckiej drogówki i nie tylko skontrolowali 67 autokarów i busów. W czterech przypadkach z uwagi na stan techniczny pojazdu nie zostały one dopuszczone do ruchu. Za ogromny sukces można uznać, że w trakcie tak licznych kontroli szczecineccy mundurowi nie ujawnili żadnego kierującego autobusem, który pod wpływem alkoholu przyjechałby autobusem w wyznaczone miejsce kontroli - relacjonuje mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku.

Przed dziećmi wakacje, a przed wieloma służbami kolejne zadania do realizacji, zgodnie z zaleceniami Wojewody Zachodniopomorskiego, czyli akcja „Bezpieczne Wakacje 2016”. Oczywiście wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom, ale i odwiedzającym nas turystów - podsumowuje A. Matys.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: