Ruszył największy, letni kurs muzyczny w Szczecinku

  • KW
  • 2016-06-29 13:14:48
Ruszył największy, letni kurs muzyczny w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Kolejna, 18. edycja Letniego Kursu Muzycznego rozpoczęła się w Szczecinku. W Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga przez najbliższe dwa tygodnie odbywać się będą warsztaty dla muzyków, a także specjalne kursy mistrzowskie prowadzone przez wybitnych muzyków, Karola Radziwonowicza i Katarzynę Popową-Zydroń.

Kolejna edycja kursu dla muzyków rozpoczęła się 26 czerwca. Wydarzenie to ma na celu doskonalenie umiejętności przede wszystkim młodych instrumentalistów, którzy pod okiem profesjonalistów poprawiają swoją grę. Kurs stał się już pełnoletni, to osiemnasta edycja i cieszymy się, ponieważ przez te wszystkie lata kurs bardzo dojrzał - mówi nam Michał Lisiecki z Zarządu Warszawskiej Fundacji Edukacji Artystycznej. W organizowanym w Szczecinku kursie bierze udział łącznie rekordowa liczba 160 uczniów. Są to muzycy z terenu całej Polski, którzy w Szczecinku mają okazję pracować pod okiem wybitnych muzyków. W tym roku także chcemy rozpocząć nauczanie wykonawstwa historycznego. Cały świat robi to od dawna i czas najwyższy, aby Szczecinek też przystąpił do tego nurtu - dodaje Agnieszka Brzezińska z Zarządu Warszawskiej Fundacji Edukacji Artystycznej.

Letni Kurs Muzyczny podzielony został na dwa turnusy. Pierwszy trwał będzie do 3 lipca, natomiast drugi odbędzie się w dniach od 5 do 12 lipca. W każdym z turnusów odbywają się lekcje mistrzowskie dla pianistów, które teraz prowadzone są przez wybitnego pianistę Karola Radziwonowicza. To dla mnie ogromna przyjemność, dlatego że młodzi pianiści grają już poważne utwory, a ja staram się im pokazywać różne ciekawe zależności między wieloma czynnikami muzycznymi - przyznaje Karol Radziwonowicz, pianista. Jak można było zaobserwować podczas lekcji, uczniowie chętnie wysłuchiwali uwag nauczycieli i doskonalili swoją grę. Ale oprócz samej gry, dla uczestników kursu przygotowanych jest wiele innych atrakcji związanych m.in. z naszym miastem.

Relacja z kursu już dzisiaj (29.06) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: