Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka” świętowało 10-lecie

  • KW
  • 2016-06-29 09:10:27
Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka” świętowało 10-lecie
  • Foto: UM Świdwin

W dniu 25 czerwca 2016 r. słowami wiersza „Kolejny piękny jubileusz, dziesięć lat to kawał życia…” zainaugurowano obchody 10-lecia Świdwińskiego Stowarzyszenia ,,Amazonka”, które odbyły się w sali widowiskowej świdwińskiego zamku.

Na galę jubileuszową przybyło wielu dostojnych gości na czele z profesorem Janem Lubińskim wybitnym genetykiem, a także lekarze onkolodzy współpracujący ze Stowarzyszeniem, inni specjaliści z dziedziny służby zdrowia, przedstawiciele zaproszonych firm, banków, władze samorządowe, sponsorzy, rodziny amazonek, a przede wszystkim zaproszone Amazonki z Naszego Regionu. Uroczystość uświetnił występ świdwińskiego chóru „Sonores”,  który wspólnie z gośćmi odśpiewał hymn amazonek. Była to piękna i wzruszająca chwila.  

Uroczystość była okazją do podsumowania pracy i osiągnięć dziesięcioletniej działalności, którą przedstawiono w multimedialnej prezentacji. Jednym z działań statutowych amazonek jest edukacja prozdrowotna, dlatego podczas gali odbyła się prelekcja Pana J. Lubińskiego na temat „Rola genetyki w prewencji i leczeniu nowotworów”.   

Jubileusz był świetną okazją do wręczenia odznaczeń, podziękowań i gratulacji oraz wręczenia drobnych upominków. Wręczono 10 bursztynowych łuków, które są odznaczeniem ustanowionym dla przyjaciół amazonek tj. osób szczególnie zasłużonych dla naszego ruchu. W podziękowaniu za współpracę, pomoc i wspieranie działań amazonek wręczono statuetki okolicznościowe. Przewodnicząca Stowarzyszenia, Zdzisława Rudnicka za  dziesięcioletnią działalność społeczną na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową piersi została odznaczona rubinowym łukiem przyznanym przez kapitułę Federacji Stowarzyszeń Amazonka w Poznaniu.

Szczególnie serdecznie podziękowano wszystkim sponsorom za okazane wsparcie i pomoc w zorganizowaniu naszego spotkania z okazji jubileuszu X-lecia Stowarzyszenia. To dzięki Państwu mogliśmy zorganizować tak piękne spotkanie. Spotkanie zakończyło się obiadem i poczęstunkiem jubileuszowym tortem.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w naszych obchodach jubileuszowych. Szczególne podziękowanie kierujemy pod adresem Pana Bolesława Kurka  Dyrektora Ośrodka Kultury za uświetnienie gali występem chóru „Sonores” i teatralnej  grupie amatorskiej z Brzeżna.

info: UM Świdwin

Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka” świętowało 10-lecie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: