Noc Kupały także w Złocieńcu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-27 15:58:13
Noc Kupały także w Złocieńcu
  • Foto: ZOK

W wieczór 24 czerwca w Złocieńcu celebrowano wielkie misterium ognia i wody, święto miłości. Święto Kupały pogańskie święto było powszechnie obchodzone na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie, ale również w podobnym charakterze na obszarach zamieszkiwanych przez ludy bałtyckie, germańskie i celtyckie, dziś wraca do łask. W tym roku jego obchody zorganizowano w wieleu miastach regionu, także w Złocieńcu.

To była magiczna noc czaru i jedności, harmonii i równowagi. Wydarzenie rozpoczęło się od białego śpiewu Duetu ZORIUSZKA -Aliny Karolewicz, Magdaleny Urlich i przedstawienia teatralnego Studia Tańca i Stylu Klif z Czaplinka pod opieką Dzidki i Marka Harańczyków oraz Aleksandry Kłody. W tajemniczy nastrój wprowadziły nas nimfy z Impulsu oraz Złotych Cieni z ZOK-u, które tanecznym krokiem odegrały inscenizację słowiańskiego święta.

Część koncertową rozpoczął Mademoiselle Carmel - sześcioosobowy zespół wielbicieli afrykańsko-jamajsko-folkowych brzmień tanecznych z charyzmatyczną wokalistką o egzotycznej urodzie i niebanalnym głosie. Przy takich połączeniach muzycznych publiczność chętnie bawiła się  pod scenę. Na zakończenie mogliśmy usłyszeć najświeższe muzyczne utwory z gatunków, tj.: House, Deep, Techno, Indie Dance czy Nu Disco zagranych przez DJ-ów z DEEP SESJE: Moysiej, Mr Fun, K3.
 
Składamy serdecznie podziękowania wszystkim, którzy wspomogli nas przy organizacji imprezy, są to Anna Kamińska, Mariusz Bryła, Janusz Jankowski, Henryk Lipiński, Roman Beńko, Radosław Smulski, Andrzej Herbut, Robert Błażejewicz, Marcin Nalewajski, Krystian Budziszewski,  złocienieckim kwiaciarniom : „Złocień”, „Frezja”, „Stokrotka”, „Zielony Ogród” oraz wolontariuszom Patrykowi Onoszko, Paulinie Zimie.
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: