Sesja się zakończyła bo... nie było kworum

  • KW
  • 2016-06-27 14:20:49
Sesja się zakończyła bo... nie było kworum
  • Foto: TV Gawex

Dziś (27.06), punktualnie o godzinie 9:00 w szczecineckim magistracie, odbyła się przedwakacyjna Sesja Rady Miasta Szczecinek, podczas której radni najpierw uroczyście pożegnali dotychczasową dyrektor Miejskiej Jednostki Obsługi Oświaty, Joannę Powałkę, a następnie podjęli kilkanaście projektów uchwał, które dotyczyły między innymi zmian w budżecie na rok 2016 czy sposobów przyznawania stypendiów dla uczniów i studentów. Podczas czterogodzinnych obrad nie zabrakło pytań radnych o działanie szczecineckich spółek, takich jak Komunikacja Miejska czy Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Porządek dzisiejszych obrad zakładał 21 punktów, które dotyczyły wielu ważnych tematów. Zanim jednak radni rozpoczęli obrady, Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas podziękował i pożegnał odchodzącą z Miejskiej Jednostki Obsługi Oświaty dyrektor Joannę Powałkę. Pisaliśmy o tym w artykule: Uroczyste pożegnanie dyrektor MJOO Joanny Powałki

Dzisiejsza sesja Rady Miasta trwała nieco ponad 4 godziny. W tym czasie przegłosowanych zostało wiele uchwał, które związane były między innymi ze zmianami w budżecie na rok 2016 czy finansowaniem stypendiów dla uczniów. Większość punktów dzisiejszych obrad przebiegała w dość spokojnej atmosferze. Nerwowe dyskusje i słowne przepychanki pojawiły się przede wszystkim w trakcie rozpatrywania skarg, które napłynęły do Rady Miasta. W każdym przypadku radni odrzucili skargi jako bezzasadne.

Kolejną sprawą, która zajęła radnym znaczącą część dzisiejszych obrad, było rozpatrzenie wezwania Państwa Bołdyszów. Mówiąc dokładniej, sprawa Państwa Bołdyszów dotyczy lokalu mieszkalnego przy ulicy Koszalińskiej, gdzie mieszkają od 40 lat. Rodzina chciała wykupić od ZGMu budynek, jednak z powodu aktualnej sytuacji prawnej tego obiektu jest to niemożliwe. Mimo to, Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas zapowiedział, iż sprawa nie zostaje zamknięta i poczynione zostaną kroki, by znaleźć wspólne wyjście z tej sytuacji.

Po przegłosowaniu punktu związanego z lokalem przy ulicy Koszalińskiej były jeszcze wnioski i zapytania radnych, które dotyczyły między innymi autobusów elektrycznych, sprzedaży rowerów w Komunikacji Miejskiej czy remontów dróg w Szczecinku. Czterogodzinna dyskusja znalazła swój finał po godzinie 13, aczkolwiek samo zakończenie posiedzenia Rady Miasta było dość nieoczekiwane, gdyż w trakcie zadawania pytań przez radnych okazało się, że na sali obrad nie ma kworum. W związku z tym, zgodnie z regulaminem obrad, ostatnia przed wakacjami sesja została przez Przewodniczącą Rady Miasta, Katarzynę Dudź, zamknięta.

Relacja z sesji już dzisiaj (27.06) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: