Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U-16 w Szczecinku

  • KW
  • 2016-06-27 13:15:35
Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U-16 w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Silnie obsadzony Turniej Międzypaństwowy U-16 zakończył się sukcesem Akademii Piłkarskiej. Piłkarze prowadzeni w sobotę przez Jarosława Kozaneckiego i Szymona Dobrosielskiego znaleźli się na podium. O zwycięstwo do końcowych sekund walczyła Pogoń Szczecin z Błękitnymi Stargard i dzięki golu w ostatniej akcji zapewniła sobie pierwsze miejsce!

Oprócz tych trzech ekip na perfekcyjnie przygotowanych boiskach OSiR w Szczecinku rywalizowały Chojniczanka Chojnice, Gwardia Koszalin i TSG Neustrelitz (Niemcy). Delegacja z miasta partnerskiego przebywała zresztą w Szczecinku od czwartku i poznawała okolice naszego miasta. W drogę powrotną drużyna TSG ruszyła z uśmiechami na twarzy, pomimo zajęcia ostatniego miejsca. Tuż za podium Chojniczanka, na miejscu piątym Gwardia. Najlepszym bramkarzem wybrano Filipa Malanowskiego z Pogoni (tylko jeden gol puszczony w pięciu meczach), najlepszym zawodnikiem Krzysztofa Gołębiowskiego z Błękitnych.

Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, 2x15 minut. Ostatnia kolejka została skrócona do jednej połowy, ze względu na zdrowie zawodników grających w afrykańskim ukropie. Dodatkowo zbliżała się godzina 15:00 i mecz Polska – Szwajcaria na EURO 2016. Osobne brawa należą się piłkarzom Pogoni, którzy przyjechali do Szczecinka bez graczy rezerwowych, a mimo tego znakomicie kondycyjnie wytrzymali trudy wszystkich spotkań. Gospodarze przegrali dwa mecze, choć to z Błękitnymi Stargard w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Zabrakło technologii goal-line, by jednoznacznie stwierdzić czy piłka po strzale jednego z zawodników gości minęła linię bramkową. Sędziujący spotkanie koordynator Akademii – Tadeusz Datta – zachował się jednak jak dobry gospodarz i zdecydował się uznać bramkę. Podkreślić należy, że mecze musieli sędziować trenerzy Akademii, gdyż sędziowie związkowi mieli w tych dniach obowiązkowe szkolenie w Wałczu i do Szczecinka przyjechać nie mogli.

Potwierdziliśmy, że organizacja coraz ambitniejszych turniejów nie stanowi dla nas większego wyzwania – mówi prezes Akademii, Szymon Bibik. Wszyscy, którzy wyjeżdżają po takiej imprezie – nieważne, czy ekstraklasowa Pogoń, pierwszoligowa Chojniczanka czy drużyna z Niemiec – podkreślają, że bardzo rzadko mają okazję zagrać na tak kapitalnie przygotowanych boiskach. Czapki z głów przed pracownikami OSiR, bo to dzięki ich ciężkiej pracy murawa po całym sezonie wygląda tak dobrze. Osobne podziękowania dla administracji OSiR, trenerów Akademii oraz fundatorów nagród w postaci Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. Oprócz statuetek i medali każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę i kubek sygnowane herbami wszystkich uczestników turnieju - kończy Bibik.

Relacja z turnieju we wtorek (28.06) w TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: