Odpowie za wyłudzenie kredytu

  • KW
  • 2016-06-27 09:32:05
Odpowie za wyłudzenie kredytu
  • Foto: TV Gawex

W ostatnich dniach zarzuty usłyszała 25-letnia kobieta, która wyłudziła kredyt na zakup sprzętu komputerowego na kwotę prawie 3500 złotych. Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy zatrzymali nieuczciwego kredytobiorcę. Za ten czyn grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Praktycznie kilka razy w miesiącu policjanci z Wydziału PG koszalińskiej komendy zatrzymują osoby, które wyłudziły kredyty. Tak też było tym razem. 25-latka z powiatu koszalińskiego zgłosiła się do salonu firmowego zajmującego się dystrybucją sprzętu komputerowego. Chcąc otrzymać wybrany przez siebie towar, musiała przedstawić stosowne dokumenty. Złożyła więc oświadczenia oraz podpisała umowę zobowiązującą ją do spłacania rat.

Na tej podstawie kobieta uzyskała kredyt na zakup sprzętu komputerowego o wartości prawie 3500 złotych.  Ponieważ w niedługim czasie zaczęła zalegać ze spłatą, sprawą zainteresowali się policjanci. Funkcjonariusze z Wydziału PG ustalili, że 25-latka, który nabyła sprzęt komputerowy w kredycie przedstawiła nieprawdziwe oświadczenie o zatrudnieniu i dochodach.

Po skompletowaniu w sprawie materiału dowodowego kobieta usłyszała zarzut oszustwa, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

info: st. post. Beata Gałka, KMP Koszalin

Komentarze (1)

Leszek 2017-02-17 20:29

Ciekawe, czy banki kiedyś zmądrzeją i dowiedzą się o tym, że nawet osoba średnio rozgarnięta może w ciągu dnia sfałszować zaświadczenie o dochodach po prostu wyrabiając w zakładzie pieczątkarskim pieczątkę zakładu pracy: http://pamietnikwindykatora.pl/2014/10/01/podrobienie-zaswiadczenia-o-zarobkach-bardzo-latwe/ Przecież wystarczy zażądać od kredytobiorcy wyciągu w formacie pdf z jego rachunku bankowego (przelewy wynagrodzenia itp.) i wszystko jasne.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: