X Ogólnopolskie Spotkanie Zrealizowanych Dawców Szpiku i Wolontariuszy w Szczecinku

  • KW
  • 2016-06-25 16:39:55
X Ogólnopolskie Spotkanie Zrealizowanych Dawców Szpiku i Wolontariuszy w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W naszym mieście trwa jubileuszowe, X Ogólnopolskie Spotkanie Zrealizowanych Dawców Szpiku i Wolontariuszy oraz tych osób, które są po przeszczepie szpiku kostnego. Dzisiaj (25.06) w kinie Wolność odbyła się wyjątkowa uroczystość - poznanie się dawców i biorców.

Szczecinek jest dla nas wyjątkowym miejscem. Poza gościnnością władz miasta i powiatu, to właśnie ze Szczecinka pochodzi najwięcej dawców, którzy uratowali życie pacjentom, dla których przeszczep szpiku był jedynym lekarstwem - mówią organizatorzy wydarzenia, które rozpoczęło się już w piątek, 24 czerwca. To właśnie wczoraj do naszego miasta przybiegli biegacze z Międzyrzecza, pokonując tym samym ponad 200 kilometrów. Uroczyste zakończenie biegu miało miejsce przy Muzeum Regionalnym w Szczecinku. 

Dzisiaj (25.06) natomiast w kinie Wolność miało miejsce poznanie się dawców i biorców. Spotkanie zorganizowane zostało już po raz dziesiąty przez Fundację Przeciwko Leukemii i bez wątpienia był to wyjątkowy moment. To właśnie przy okazji tego dorocznego wydarzenia kolejne wyleczone osoby dowiadują się, kto uratował ich życie. Spotkanie biorcy z dawcą to chyba najwyższy możliwy poziom emocji. Emocje towarzyszą zarówno związanej wspólnym szpikiem parze, jak i wszystkim obecnym. Zanim dojdzie do takiego spotkania obie strony muszą być do tego przygotowane, każda z osób dobrowolnie zgadza się na udział w takim wydarzeniu. Podczas tegorocznego spotkania w Szczecinku doszło do poznania się czterech dawców i czterech biorców. 

Na zakończenie uroczystości w kinie na scenie pojawili się soliści z Łodzi. Relacja z wydarzenia niebawem w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: