XIV Młodzieżowa Olimpiada Wędkarska w Wolicznie koło Drawska Pomorskiego

  • KW
  • 2016-06-24 09:32:07
XIV Młodzieżowa Olimpiada Wędkarska w Wolicznie koło Drawska Pomorskiego
  • Foto: UM Świdwin

19 czerwca odbyła się XIV Młodzieżowa Olimpiada Wędkarska w Wolicznie koło Drawska Pomorskiego. Uczestniczyli w niej reprezentanci Świdwińskiej Szkółki Ekologicznej.

Olimpiada została zorganizowana przez Radę ds. Młodzieży Okręgu PZW w Koszalinie wraz z Kołem PZW KARP Złocieniec, i odbywała się pod patronatem medialnym Wiadomości Wędkarskich w osobie Norberta Stolarczyka.

W Olimpiadzie, jak co roku wzięli udział przedstawiciele szkółek wędkarskich ze Złocieńca, Drawska, Czaplinka, Rosnowa, Darłowa i Świdwina. Świdwińską szkółkę reprezentowali: Emilka, Adaś, Maciek, Kajtek Rzepkowscy, Kacper Sereda, Maciek Klimczak, Konrad Dembiński, Bartek Czerniawko i Kuba Klimczak. Jako drużyna, która reprezentowała Świdwin po raz kolejny wystąpili: Konrad, Bartek i Kuba. Zawodnicy walczyli o puchary i medale w klasyfikacji drużynowej i nagrody rzeczowe indywidualnie. Zawody rozegrano w 4 dyscyplinach wędkarskich : spławik, Skish, Arenberg i rzut kulą zanętową z podziałem na kategorie wiekowe: do 12 lat , 13-14 lat , 15-16 lat.

Zawodnicy ze Świdwina z Olimpiady Okręgowej przywieźli 14 miejsc od I do III w tym 10 miejsc zdobyła nasza zwycięska drużyna, co dało zdecydowaną przewagę nad innymi drużynami. Dodatkowo adept Kajtek Rzepkowski został nagrodzony nagrodą w postaci kołowrotka za złapanie największej ryby. Kajtkowi udało się złowić pięknego lina o długości 41cm. Był również puchar dla najlepszego zawodnika i zawodniczki Olimpiady, który również trafił w nasze ręce a konkretnie po raz drugi rok z rzędu w ręce Kuby Klimczaka.

Drużyna: Konrad, Kuba i Bartek prawdopodobnie w sierpniu będą reprezentować Świdwin i Okręg Koszalin na Olimpiadzie Ogólnopolskiej w Szczecinie.

info: P.K/UM Świdwin

XIV Młodzieżowa Olimpiada Wędkarska w Wolicznie koło Drawska Pomorskiego

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: