Księżna Jadwiga na jeziorze Trzesiecko

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-23 11:03:14
Księżna Jadwiga na jeziorze Trzesiecko
  • Foto: TV Gawex

Tak jak zapowiadali organizatorzy Art Pikniku, 6-cio metrową rzeźbę Księżnej Jadwigi po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć w Noc Kupały 21 czerwca, kiedy to została zwodowana na specjalnym, pływającym pomoście do jeziora Trzesiecko. Jadwiga to postać doskonale znana miłośnikom lokalnej historii. Jej oficjalna prezentacja nastąpi w trakcie lipcowego Art Pikniku przypadającego na 15-17 lipca, kiedy to w całej okazałości będzie maszerować po ulicach naszego miasta. Teraz oglądali ją jedynie nieliczni, a trzeba przyznać, że pływająca po jeziorze dama wraz ze strażą przyboczną prezentuje się wyjątkowo.

Przypomnijmy, Księżna Jadwiga swój żywot rozpoczęła w szkicowniku Darka Milińskiego, a sam pomysł zrodził się w głowach twórców i sympatyków Art Pikniku, kiedy poszukiwali tematu atrakcyjnego dla mieszkańców Szczecinka i takiego, który może stać się kolejną artystyczną wizytówką miasta. Rysunki trafiły w ręce rzeźbiarzy: Dominiki Rumińskiej, rzeźbiarki pochodzącej ze Szczecinka oraz Sylwestra Chłodzińskiego. I tak ruszyły prace, których efektem jest ponad 6-cio metrowa rzeźba, która we wtorkowy (21 czerwca) i środowy (22 czerwca)  wieczór pływała po wodach szczecineckiego jeziora. Do pracy nad powstaniem postaci szczecineckiej Księżnej zgłosiło się wielu artystów i firm związanych z naszych miastem. Monika Kolosz Perz z Monali Art przygotowała księżnej makijaż, konstrukcję stalową, na której stoi postać, przygotował Krzysztof Wronowski z Anvil Art, a gigantycznych rozmiarów suknię uszyła firma Dziurpex Małgorzaty i Piotra Dziurdź.

Choć prezentuje się przepięknie, postać Księżnej nie jest jeszcze ukończona - mówi nam Rafał Staniszewski z Art Pikniku. Brakuje jej prawej ręki i właśnie na jej wykonanie poszukujemy sponsora. Do Art Pikniku jeszcze tylko trzy tygodnie i miejmy nadzieję, że organizatorom uda się pozyskać sponsora, aby zakończyć dzieło.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: