MKP Szczecinek niebawem rozpocznie przygotowania do kolejnego sezonu

  • KW
  • 2016-06-23 10:30:56
MKP Szczecinek niebawem rozpocznie przygotowania do kolejnego sezonu
  • Foto: TV Gawex

Kilkanaście dni temu zakończył się sezon piłkarskich rozgrywek 4 ligi zachodniopomorskiej, w których udział brała drużyna MKP Szczecinek. Debiutujący klub mimo świetnego początku, zakończył sezon na 5 miejscu. Dla wielu kibiców miejsce w tabeli jest zdecydowanie poniżej oczekiwań, jednak obiektywnie patrząc, jak na pierwszy sezon, to wynik był całkiem dobry.

Pomysł o połączeniu szczecineckich drużyn w jeden silny klub przewijał się już od paru lat. Ostatecznie udało się to zrealizować w zeszłym roku i w sezonie 2015/2016 w 4 lidze zachodniopomorskiej wystartował zespół pod nazwą MKP Szczecinek. Ku zaskoczeniu kibiców gracze MKP zagrali świetną rundę jesienną i prowadzili w lidze. Niestety, na wiosnę nie było już tak dobrze. Po pierwszej, dla mnie fantastycznej, rundzie, mogę powiedzieć, że ta gra cieszyła i część zdobytych bramek to dla mnie były stadiony świata. Po kombinacyjnych akcjach strzelaliśmy piękne bramki -  mówi Zbigniew Węglowski, grający trener MKP Szczecinek.

Jak zaznacza grający trener Zbigniew Węglowski, niestety druga runda sprowadziła piłkarzy na ziemię i pokazała, że w sporcie nie ma przypadków i że trzeba cały czas ciężko pracować. W drugiej rundzie mieliśmy troszkę problemów kadrowych, gdzie część zawodników miała kontuzję. Tu bym upatrywał tej dużo słabszej rundy MKP Szczecinek - dodaje ze smutkiem Węglowski. 

Od samego początku ogromnym entuzjastą powstania Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek był Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas. Po tym jesiennym sezonie wszyscy myśleliśmy, że MKP wejdzie spokojnie do 3 ligi. Tak się nie stało niestety, druga część sezonu była zdecydowanie niekorzystna ale widać, że w szczecineckich piłkarzach jest duży potencjał - mówi nam Jerzy Hardie-Douglas, Burmistrz Szczecinka i zaznacza, że prędzej czy później MKP awansuje do wyższej ligi.

Podsumowując, pierwszy sezon MKP Szczecinek był dość ciężki, jednakże jak zaznacza Zbigniew Węglowski drużyna potrzebuje czasu na odpowiednie przygotowanie, aby móc w przyszłości odnosić sukcesy. Już teraz wyciągane są wnioski z minionego sezonu, by jak najlepiej przygotować szczecineckich piłkarzy i walczyć o najwyższe miejsca w zbliżającym się sezonie. Szczecineccy piłkarze przygotowania do sezonu 2016/2017 rozpoczną już w lipcu br. Okres przygotowawczy potrwa ponad miesiąc, a zaraz po nim rozpoczną się pierwsze mecze rozgrywek 4 ligi zachodniopomorskiej. Mamy nadzieję, że przygotowania pójdą zgodnie z planami trenerów, a kolejny sezon będzie dla nas pełen sukcesów. My już dziś trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: