Szpital w Kołobrzegu bogatszy o nowy sprzęt

  • KW
  • 2016-06-23 10:04:42
Szpital w Kołobrzegu bogatszy o nowy sprzęt
  • Foto: www.defibrylatorshop.pl

Marszałkowska lecznica w Kołobrzegu dysponować będzie nowoczesnym fantomem noworodkowym. Służyć będzie on do zajęć praktycznych odbywających się w szpitalnej szkole rodzenia. Prezentację sprzętu zapowiedziano na piątek, 24 czerwca 2016 roku. Udział w wydarzeniu planuje członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Profesjonalny fantom noworodkowy to dar dla placówki od Rotary Club Kołobrzeg. Kosztował ponad 4 tys. zł i ma służyć do przeprowadzania praktycznych ćwiczeń z zakresu udzielania pierwszej pomocy noworodkowej. Wykorzystywany będzie podczas zajęć związanych z resuscytacją tj. udzielaniem pomocy przy zadławieniu, omdleniu lub utracie przytomności.

Z możliwości nowego sprzętu skorzystają uczestnicy różnych programów oferowanych przez działającą w kołobrzeskiej placówce szkołę rodzenia „Bocianek” To w niej prowadzone są przez specjalistę anestezjologii i intensywnej terapii kilkutygodniowe zajęcia, podczas których przyszli rodzice zdobywają praktyczną wiedzę, począwszy od przygotowania do porodu aż do opieki nad noworodkiem.

Fantom Resusci Baby QCPR to znakomite możliwości treningu w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej niemowląt i uzyskania informacji o jakości wykonywanych ćwiczeń. Rozszerzony z kolei pomiar głębokości uciśnięć i objętości wdmuchnięć pozwala na szczegółową ocenę podjętych czynności. Ponadto sprzęt tej klasy zapewnia precyzyjniejsze znalezienie miejsca uciśnięć klatki piersiowej, ułatwia symulację niedrożności dróg oddechowych, a nawet umożliwia kontrolę tętna.

info: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: