Nowy ambulans będzie ratować życie w Koszalinie

  • KW
  • 2016-06-23 09:39:14
Nowy ambulans będzie ratować życie w Koszalinie
  • Foto: TV Gawex

Jedna z piętnastu karetek zakupionych przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego służyć będzie mieszkańcom Koszalina. To kolejny ambulans, który wzmocni flotę pojazdów koszalińskiej filii WSPR. Jego przekazanie nastąpi w piątek, 24 czerwca 2016 roku. Udział w nim zapowiedział wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Zakupione za ponad 550 tys. zł auto to Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI wyposażone m.in. w: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompę infuzyjną, nosze podbierające, deskę ortopedyczną, krzesełko transportowe i system lokalizacji pojazdu.

Koszalin będzie jedną z 13 miejscowości, do których trafią nowe ambulanse zakupione przez WSPR w 2016 roku. To kolejna karetka, która zasili flotę medycznych pojazdów w drugim, co do wielkości mieście w województwie. Wcześniej koszalińska filia WSPR otrzymała karetkę pod koniec listopada ubiegłego roku.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie jest największą stacją ratunkową w Polsce. Zabezpiecza swym działaniem ponad 90 procent obszaru Pomorza Zachodniego. Obecnie dysponuje 145 ambulansami, które rocznie pokonują 4,5 mln km i wykonują ponad 160 tys. wyjazdów ratujących życie.

info: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: