Uwaga! Będzie upalnie

  • KW
  • 2016-06-23 08:14:23
Uwaga! Będzie upalnie

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia upału.

Ostrzega się przed wystąpieniem na terenie województwa zachodniopomorskiego od godz. 13:00 dnia 23.06.2016 do godz. 18:00 dnia 25.06.2016 upałów. Prognozuje się temperaturę maksymalną w czwartek od 29°C do 31°C, w piątek i sobotę od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 90%.

Stopień zagrożenia 1 (w 3-stopniowej skali).
W związku z powyższym,

W związku z powyższym, zaleca się:
1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.
2. Utrzymywać chłodne powietrze wewnątrz pomieszczeń, głównie poprzez stosowanie żaluzji, zasłon oraz urządzeń klimatyzacyjnych.
3. Przebywając na zewnątrz unikać miejsc nasłonecznionych. Zakładać na siebie luźno dopasowane ubiory najlepiej w jasnych kolorach. Chronić głowę przed nasłonecznieniem. Szczególną uwagę zwracać na samopoczucie dzieci, osób starszych i osób z widocznymi problemami zdrowotnymi.
4. Pić regularnie duże ilości soków naturalnych i niegazowanej wody mineralnej.
5. W zamkniętych pojazdach nie pozostawiać zarówno osób jak i zwierząt.
6. Ograniczyć spożywanie napoi alkoholowych.
7. Korzystając z wypoczynku nad wodą, unikać miejsc nasłonecznionych; nie schładzać raptownie ciała.
8. Bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
9. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: