Basen prawie gotowy - 24 czerwca zakończenie postoju technologicznego

  • KW
  • 2016-06-22 12:27:45
Basen prawie gotowy - 24 czerwca zakończenie postoju technologicznego
  • Foto: TV Gawex

Piątek, 24 czerwca, to ostatni dzień przestoju technologicznego na basenie i ponownie będzie można korzystać ze szczecineckiej pływalni. Taki postój jest wymogiem formalnym każdej pływalni, podczas którego dokonuje się wielu prac konserwatorskich. Podczas tegorocznej przerwy na szczecineckim basenie przeprowadzono najistotniejsze prace renowacyjne m.in. wymianę filtrów, która podyktowana była nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia dotyczącym norm wody, jakie teraz powinny obowiązywać na takich obiektach.

Jak co roku na szczecineckim basenie przychodzi czas na niezbędne przeglądy technologiczne i prace konserwatorskie. Zakres i harmonogram tych działań zmusza dyrekcję pływalni do unieruchomienia obiektu. Przestój taki jest coroczną procedurą i jest to wymóg formalny, niezbędny do utrzymania higieny na basenie. W tym roku taka przerwa odbywa się w terminie od 6 czerwca do 24 czerwca.

Priorytetowym zadaniem tegorocznego przestoju była wymiana starych filtrów. Filtry, które założyliśmy są lżejsze i mają lepsze właściwości czyszczące, a także oszczędzają wodę i energię, co powinno być zauważalne w finansach basenu i portfelach klientów, gdyż staramy się cen nie podnosić - mówi nam Robert Duszyński, Prezes Spółki Aqua-Tur w Szczecinku. Wymiana filtrów ma związek z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku. Normy jakim powinna odpowiadać woda na takich obiektach jak basen zostały mocno wyśrubowane, dlatego też podczas tegorocznego przestoju technologia uzdatniania wody basenowej do nowych norm została w pełni dostosowana. Rozporządzenie wprowadza normę stężenia chloru związanego w wodzie, która jest o ponad 50% niższa od dotychczasowych zaleceń. Zmiany pozwolą, przy zachowaniu wysokiej jakości wody, podwyższyć komfort korzystania z basenu. Mamy teraz nową wodę, zostały pobrane jej próbki i teraz czekamy na wyniki. Jeśli wszystko będzie dobrze, wówczas otwieramy basen. Od teraz także będziemy publikowali wyniki badań wody na naszej stronie internetowej - dodaje R. Duszyński.  Szacunkowy koszt wymiany filtrów to 100 tysięcy złotych, jednak, jak powiedział Robert Duszyński, ta inwestycja była naprawdę bardzo potrzebna i na pewno zwróci się na przestrzeni 2-3 lat.

Oprócz wymiany filtrów na basenie dokonano również kilka innych, istotnych prac, mianowicie wymiana nawierzchni przed wejściem do obiektu. To wejście do basenu było mocno zniszczone. Wymieniliśmy to w całości, czekamy teraz na całkowite wyschnięcie nowej nawierzchni - zaznacza prezes basenu. Prawdopodobnie jednak nie uda się wykonać wszystkich prac na czas - mowa tu o jednej z saun, która w chwili ponownego uruchomienia pływalni będzie jeszcze nieczynna, ale, jak zapowiedział Prezes Spółki Aqua-Tur Robert Duszyński, jej wykończenie to kwestia kilku dodatkowych dni. Mamy nadzieję, że klienci nam wybaczą - podsumowuje R. Duszyński.

Ponowne otwarcie basenu przewidywane jest na sobotę 25-go czerwca. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: