Reprezentantki AKS Darzbór na Mistrzostwach Świata w Fitness Dzieci w Serbii

• 2016-06-22 09:30:30

Udanym startem zawodniczek Akrobatycznego Klubu Sportowego Darzbór Szczecinek zakończyły się Mistrzostwa Świata w Fitness Dzieci, które odbyły się w dniach 18-20.06.2016 r. w Novi Sad, w dalekiej Serbii. Po raz drugi Polskę reprezentowały Karolina Pietrzyk I Maya Bartoszek. W tym roku nominację uzyskała kolejna zawodniczka AKS Darzbór Szczecinek Liwia Stańczykowska.

Wszystkie zawodniczki zostały powołane przez Zarząd PAKiEtu na podstawie wysokich wyników imprez ogólnopolskich. Najwyżej z grona naszych klubowych zawodniczek została oceniona Karolina Pietrzyk, która wywalczyła XIII miejsce na 30 startujących zawodniczek w kategorii wiekowej 12-13 lat. Bardzo udany start zaliczyła debiutująca Liwia Stańczykowska, która w kategorii wiekowej 10-11 lat ostatecznie wywalczyła XVI miejsce, pozostawiając za sobą 14 zawodniczek. W niższej kategorii wiekowej 8-9 lat najmłodsza zawodniczka Maya Bartoszek uplasowała się na XIX miejscu - relacjonuje Wioletta Szydlak, trenerka AKS Darzbór Szczecinek.

Tegoroczne mistrzostwa obfitowały pod względem ilości zawodniczek - wszystkie kategorie wiekowe były maksymalnie obsadzone. Do Serbii zjechały mistrzynie i gwiazdy sportów gimnastycznych. Zawodniczki wykonywały programowo bardzo trudne i skomplikowane układy gimnastyczne, pod względem pokazu sportowej sylwetki był to swoisty show. Podsumowując, tegoroczny start był bardzo udany dla naszych dziewcząt, zawodniczki wróciły z pozytywnymi wrażeniami i w pełni zmotywowane do dalszej pracy - podsumowuje Wioletta Szydlak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!