Integracyjny Turniej Piłki Nożnej

  • KW
  • 2016-06-22 09:22:29
Integracyjny Turniej Piłki Nożnej
  • Foto: Katarzyna Wilczyńska

Podczas, kiedy cała Polska żyje emocjami związanymi z EURO 2016, niepełnosprawni sportowcy i ich pełnosprawni koledzy dostarczyli kibicom równie pięknych wrażeń. 15 czerwca na boisku „Orlik” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczecinku odbył się Integracyjny Turniej Piłki Nożnej. Organizatorem zawodów był UKS Victoria przy pomocy Miasta Szczecinek oraz OSiRu.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Szkoła Specjalna w Bobrowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Szczecinku oraz dwie drużyny gospodarzy (w tym jedna w miejsce ekipy ze Szczecina, która niestety w ostatniej chwili musiała odwołać swój przyjazd). Główną ideą przyświecającą zawodom była integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z pełnosprawnymi rówieśnikami. Dzieciaki rywalizowały sportowo na boisku, miały również okazję poznać się, porozmawiać, podzielić  się wrażeniami z pojedynków - relacjonuje Katarzyna Wilczyńska z UKS Victoria. Wszyscy bawili się doskonale i choć nie osiągnięte wyniki były najistotniejsze, to IV miejsce, po niezwykle emocjonujących meczach (w tym rzuty karne), zajęła SP 1 Szczecinek; III miejsce – drużyna z Bobrowa; drugie i pierwsze miejsce przypadło gospodarzom.

Na zakończenie turnieju odbył się mecz – uczniowie kontra nauczyciele. Drużyna dzieci, złożona z najlepszych zawodników ze wszystkich ekip, przegrała tylko jedną bramką z reprezentacją nauczycieli. Jednakże młodzi piłkarze mają nadzieję, że za rok będą mogli zagrać mecz rewanżowy.

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: