Zebrali dla Martynki ponad 13 tysięcy złotych!

  • KW
  • 2016-06-21 14:26:30
Zebrali dla Martynki ponad 13 tysięcy złotych!
  • Foto: Eliza Świtling - SKS Lotyń

13.101,19 zł. - tyle pieniędzy udało się zebrać Siatkarskiemu Klubowi Sportowemu z Lotynia podczas sobotniego (18.06) Turnieju Piłki Siatkowej na rzecz Martynki Wołczuk, który odbył się na terenie Hali Sportowej w Lotyniu.

Martynka Wołczuk ma 11 lat i jest mieszkanką Sołectwa Lotyń, a dokładnie miejscowości Babi Dwór. Od 6 lat jest uczennicą Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku. Urodziła się z rzadkim zespołem genetycznym Rubinsteina – Taybiego. W wieku 2 miesięcy, w wyniku posocznicy, dziewczynka miała resekcję jelit - wycięto jej wówczas 40 centymetrów tego narządu. Choroba Martynki wymaga stałej rehabilitacji, terapii i ciągłej stymulacji rozwoju. Przez 4 lata była żywiona pozajelitowo. Martynka nie mówi, w miarę normalnie się porusza, ale ma zachwiania równowagi. Dzięki systematycznej i konsekwentnej terapii, widać efekty pracy z dziewczynką, która robi znaczne postępy. Rodzice dziewczynki każdego dnia walczą razem z nią o to, aby zminimalizować skutki zespołu - możliwe jest to jedynie poprzez stałą opiekę lekarzy specjalistów oraz terapeutów, na co potrzebne są olbrzymie środki finansowe.

Sobotni turniej rozpoczął się oficjalnym powitaniem przybyłych drużyn, gości oraz wszystkich uczestników tego wydarzenia. W turnieju wzięły udział takie drużyny jak:

1. Czarna Perła Miastko,
2. Szczecinek,
3. Drużyna Turka Szczecinek,
4. FC po Nalewce,
5. Plastrol,
6. SKS Lotyń.

Oprócz oglądania emocjonujących meczów piłki siatkowej, można było także zakupić los w loterii fantowej, wylosować wiele atrakcyjnych nagród, przejechać się samochodami terenowymi i motocyklami Stowarzyszenia 4x4 Szczecinek oraz Szczecineckiej Grupy Motocyklowej, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, wysłuchać koncertu reaktywowanego zespołu Danger, wylicytować dla siebie kilka ciekawych przedmiotów, a były to między innymi: piłka do piłki ręcznej z autografem Siódmiaka, książka kulinarna autorstwa Ewy Wachowicz wraz z jej autografem, szalik z autografami zawodników i trenera CWKS Legia Warszawa, wejściówki na siłownię PURE do wykorzystania na terenie całej Polski.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce – Drużyna FC po Nalewce z Okonka,
II miejsce - Drużyna Czarna Perła Miastko,
III miejsce - Drużyna Plastrol.

Turniej zakończył się w późnych godzinach popołudniowych, a wynik zbiórki zaskoczył tak organizatorów, jak i rodziców Martynki. Kwota 13 101,19 zł. w całości przekazana zostanie fundacji, gdzie podopieczną jest właśnie Martynka. Pieniądze pozwolą na dalszą rehabilitację i leczenie dziewczynki. Siatkarski Klub Sportowy serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji Turnieju Charytatywnego, przekazali rzeczy na licytację oraz wsparli wydarzenie finansowo.

Zebrali dla Martynki ponad 13 tysięcy złotych!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: