Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej

  • KW
  • 2016-06-21 09:53:36
Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej
  • Foto: Grzegorz Tomaszewicz/www.barwice.pl

W sobotę, 18 czerwca na Stadionie Miejskim w Barwicach odbył się Dekanalny Turniej Ministrantów. Udział wzięło 9 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: młodsza szkoła podstawowa, starsza gimnazjum oraz szkoła średnia.

Turniej otworzyli oraz poprowadzili ksiądz wikariusz parafii św. Stefana w Barwicach Stanisław Wiechowski oraz prezes klubu sportowego Błonie Barwice Grzegorz Tomaszewicz. Grano na specjalnie przygotowanych, czterech boiskach, a sędziowali: Irek Polewski, Bogusław Jabłoński, Mariusz Dziwirski, Grzegorz Tomaszewicz oraz Hubert Skwarek. Pogoda dopisała i nie bacząc na wynik wszyscy świetnie się bawili. Okazało się, że sporządzony harmonogram gier zupełnie przypadkowo w ostatnim meczu turnieju pozwolił spotkać się dwóm najlepszym drużynom z kategorii młodszej. Na przeciwko siebie stanęli ministranci z Sikor oraz Starego Chwalimia Mecz był bardzo wyrównany i długo utrzymywał się wynik remisowy 1:1, ale ostatecznie zawodnicy księdza Marka ze Starego Chwalimia strzelili drugiego gola, który dał zwycięstwo w całym turnieju. W kategorii starszej bezapelacyjnie najlepsi byli gospodarze, ministranci z Barwic wygrywali 10:0 z Siemczynem i 4:0 z Sikorami.

Na koniec wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani wspaniałymi prezentami. Wśród nich również dwie nagrody indywidualne trafiły do Barwic. Królem strzelców został Hubert Skwarek, a najlepszym bramkarzem Kacper Tomaszewicz. Gratulujemy!

info: Grzegorz Tomaszewicz

Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: