[FOTOGALERIA] Parafiada w kościele pw. NNMP w Szczecinku

  • KW
  • 2016-06-20 11:47:16
[FOTOGALERIA] Parafiada w kościele pw. NNMP w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W niedzielę 19 czerwca o godzinie 14:00 rozpoczęło się spotkanie parafian kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku. Organizatorzy wydarzenia jak co roku przygotowali szereg atrakcji, konkursów i zabaw, a wszystko po to aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na rzecz kościoła.

Festyny parafialne zwane Parafiadami organizowane są w okresie letnim przez większość kościołów. W minioną niedziele, 19 czerwca taka impreza odbyła się na terenach przed kościołem pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny. W ramach wydarzenia odbyły się różnego rodzaju występy artystyczne oraz zbiórka pieniędzy na remont wieży kościoła. 

Festyn rozpoczął się o godzinie 14. Parafianie jak co roku tłumnie przybyli, by wspólnie z innymi spotkać się i spędzić razem czas. Przez kilka godzin całe rodziny integrowały się, wspólnie słuchając muzyki, jedząc pyszne przygotowane potrawy z grilla, a także wykonane przez parafian ciasta. Podczas parafiady dla każdego zostało przygotowanych wiele atrakcji. Oprócz wspomnianych występów artystycznych na scenie, przygotowanych zostało wiele konkursów i zabaw dla dzieci. 

Przy okazji takich festynów parafie często zbierają pieniądze na potrzeby działalności kościoła. Tak było i tym razem, a celem zbiórki jest zgromadzenie środków na remont wieży, która od lat jest w bardzo złym stanie i potrzebuje remontu.

Cała impreza tradycyjnie okazała się być dużym sukcesem. Parafianie bardzo przyjemnie spędzili niedzielę, a przy okazji zaangażowali się w zbiórki dla kościoła.

Na szerszą relację z festynu zapraszamy już w środę (22.06) do naszego programu lokalnego w TV GAWEX.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: