Zatrzymani za rozbój na świdwińskim dworcu

  • KW
  • 2016-06-19 16:47:33
Zatrzymani za rozbój na świdwińskim dworcu
  • Foto: TV Gawex

Policjanci ze Świdwina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 24-latku. Napastnicy zaatakowali swoją ofiarę w tunelu dworca kolejowego, wcześniej nawiązali znajomość w salonie gier. Sprawcy już wiedzą, że najbliższe lata spędzą w więzieniu.

W piątek o godz. 20.00 w oczekiwaniu na pociąg 24- letni mieszkaniec gminy Świdwin odwiedził salon gier. Tam poznał dwóch mieszkańców Świdwina, w obecności których wygrał 200 złotych. „Znajomi” znając plany mężczyzny wiedzieli, że pojawi się na dworcu kolejowym. Napastnicy wciągnęli do tunelu swoją ofiarę, by tam pobić i zabrać upatrzone pieniądze, telefon komórkowy i inne wartościowe przedmioty.

Tuż po zgłoszeniu patrol policji zatrzymał dwóch opisanych mężczyzn, 25- latek i o dwa lata młodszy kolega, mieli przy sobie część skradzionych przedmiotów. Sprawcy to mieszkańcy Świdwina, podczas zatrzymania mieli po 1,5 promila alkoholu. Są on znani policjantom za dokonanie podobnego przestępstwa, za co sąd skazał ich na 2 lata więzienia. Sprawcy dotychczas ukrywali się, a zatrzymanie zakończyło ich przestępcze procedery.

W najbliższym czasie sąd zdecyduje o wymiarze kary dla sprawców. Rozbój jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

info: asp. Aneta Sękalska- Cybul, KPP Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: