Stanica wędkarska w Szczecinku oficjalnie otwarta!

  • KW
  • 2016-06-19 16:37:17
Stanica wędkarska w Szczecinku oficjalnie otwarta!
  • Foto: TV Gawex

W niedzielę 19 czerwca br. w Szczecinku przy ul. Kilińskiego na terenie plaży wojskowej odbyło się wielkie otwarcie nowej stanicy wędkarskiej. Wydarzeniu towarzyszyły dwie imprezy, w których udział wzięli mali i duzi wędkarze.

Ta inwestycja jest wynikiem pewnego porozumienia z wędkarzami. W kampanii wyborczej obiecałem, że w tej kadencji zbudujemy stanicę wędkarską z prawdziwego zdarzenia. Dzisiaj mamy przyjemność ją otwierać - przemawiał Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas podczas otwarcia. Nowo wybudowana stanica to kompleks pływających pomostów, z częściowo zamkniętą wiatą oraz z 50 miejscami do cumowania łodzi. Na miejscu znajduje się również betonowy slip do wodowania łodzi. Rozpoczęcie budowy inwestycji miało miejsce latem 2015 roku. Po wykonaniu projektu wyłoniony został wykonawca - firma Wektra ze Szczecinka. Cała inwestycja kosztowała około 740 tysięcy złotych. Wędkarze już twierdzą, że stanica jest za mała. To pewne wyzwanie i będziemy myśleć o zaadaptowaniu zatoczki jeśli się faktycznie okaże, że miejsc dla wędkarzy jest za mało - mówił burmistrz. 

Dzisiejsze otwarcie przyciągnęło nad Trzesiecko sporo mieszkańców Szczecinka, wędkarzy oraz przedstawicieli instytucji i firm. Oficjalnego przecięcia ''wstęgi'' wykonanej z żyłki, spławika oraz woblerów dokonał Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas wraz z Prezesem Koła PZW "Jesiotr" Andrzejem Pilzkiem oraz pełnomocnikiem ds. turystyki wędkarskiej Mariuszem Getką.

Wielkiemu Otwarciu Stanicy Wędkarskiej towarzyszyły dwie imprezy: Otwarte Spinningowe Zawody Wędkarskie parami z łodzi oraz Zawody Spławikowe dla dzieci i młodzieży. Nagrody dla najlepszych wędkarzy z ww. zawodów wręczone zostały jeszcze przed oficjalnym przecięciem ''wstęgi''.

Relacja z otwarcia stanicy wędkarskiej w Szczecinku już jutro (20.06) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: