Zbierali na leczenie chorego Seweryna

  • KW
  • 2016-06-18 18:42:52
Zbierali na leczenie chorego Seweryna
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (18.06) w Bornem Sulinowie oraz w Szczecinku odbyły się jednocześnie dwa wydarzenia, które miały jeden cel - zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie chorego Seweryna Pawulskiego.

Seweryn Pawulski, uczeń klasy I Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie, od kilku miesięcy zmaga się z ciężką chorobą – nowotworem złośliwym mózgu. Chłopiec obecnie przebywa w szpitalu specjalistycznym w Szczecinie, gdzie poddawany jest intensywnej chemioterapii. W związku z tym postanowiono wesprzeć chłopca i zorganizować akcje charytatywne na jego leczenie. Swoją pomoc w zbieraniu funduszy ratujących życie dziecka zadeklarowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie, instytucje, jednostki samorządowe i organizacje pozarządowe z terenu gminy Borne Sulinowo i miasta Szczecinek. Hasłem przewodnim akcji były słowa zamieszczone na portalu społecznościowym „Facebook” Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie: „Każda złotówka to kroczek do zdrowia – ułóżmy autostradę dla Seweryna”.

Wydarzenia, które przygotowano, aby wesprzeć Seweryna miały za zadanie przyciągnąć tłumy i uzbierać jak najwięcej pieniędzy. Obfitowały one w szereg atrakcji. Nie zabrakło loterii fantowej, sprzedaży ciasta i innych smakołyków, zabaw konkursów. Na borneńskiej scenie swoimi talentami tanecznymi i wokalnymi chwalili się koledzy i koleżanki Seweryna. Na najmłodszych czekało malowanie twarzy, konkursy, dmuchane zabawki. Na akcję charytatywną przybyła straż pożarna, która zaprezentowała swój wóz strażacki, kiermaszu książek i interesujących zabaw. Ciekawe stanowisko, przepełnione atrakcjami przygotowało Nadleśnictwo Borne Sulinowo. 

Zapraszamy do fotogalerii z wydarzenia, natomiast relacja wideo ukaże się niebawem w TV GAWEX, do oglądania której również serdecznie zachęcamy. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: