Szczecineckie Muzeum Regionalne na wakacje

  • KW
  • 2016-06-18 07:20:54
Szczecineckie Muzeum Regionalne na wakacje
  • Foto: TV Gawex

Już za kilka dni zakończenie roku szkolnego. Placówki z naszego miasta przygotowały dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji. Sprawdźmy, co wydarzy się w Muzeum Regionalnym w Szczecinku podczas wakacji.

Dokładnie 2 lipca, już po raz drugi, szczecineckie Muzeum Regionalne zaprasza najmłodszych na Piknik Księżnej Jadwigi. W tym roku towarzyszyć wydarzeniu będzie teatr lalkowy ''Małe Mi'' z przedstawieniem „Ali Baba i czterech rozbójników”. Ponadto uczestników czekają warsztaty lalkarskie, plecionkarskie i tworzenia w glinie. Zapraszamy w sobotę 2 lipca o 12:00 na dziedzińcu muzealnym.

5 lipca placówka rozpocznie bezpłatne zajęcia plastyczno-historyczne dla dzieci. W tym roku tematem przewodnim będzie historyczny zwierzyniec – szczecinecka Arka Noego. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Będą się odbywać we wtorki i czwartki w godzinach 12:00-13:30. W lipcu we wtorki będziemy poznawać historyczne zwierzęta, a w  czwartki będziemy ich szukać w mieście. W sierpniu wrócimy do plastycznej formuły zajęć i będziemy tworzyć nasze własne wizerunki różnych zwierząt - informują pracownicy muzeum.

Zajęcia jak zawsze są bezpłatne. Niestety, liczba miejsc za względu na remont części muzeum będzie ograniczona. Zapisy osobiste lub telefoniczne pod nr 94 37 409 77 wew. 27. Rodzicom przypominamy, że jeśli dziecko nie może wziąć udziału w zajęciach, prosimy o zawiadomienie muzeum, ponieważ istnieje lista rezerwowa. Zajęcia dal dzieci potrwają do 25 sierpnia. 

21 lipca Muzeum Regionalne w Szczecinku zaprasza na otwarcie wakacyjnej wystawy „Świat dziecka”. Po kuchni i łazience będzie można zajrzeć do dziecięcego pokoju, zobaczyć dawne zabawki, stroje i sprzęty przeznaczone specjalnie dla dzieci. Dodatkową atrakcją będzie miniatura szczecineckiej kamienicy z przełomu XIX i XX wieku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: