Wyłudzili pieniądze z PUP w Szczecinku. Podzielili się nimi po połowie

  • KW
  • 2016-06-17 12:36:42
Wyłudzili pieniądze z PUP w Szczecinku. Podzielili się nimi po połowie
  • Foto: TV Gawex

Szczecineccy policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą prowadzą sprawę oszustwa, jakiego na szkodę Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku dopuścił się 27- letni przedsiębiorca ze Szczecinka działając wspólnie i w porozumieniu z 33 - letnim prezesem spółki z Sopotu.

Jak ustalili mundurowi do Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku zgłosił się właściciel firmy, który dla ośmiu swoich pracowników chciał zorganizować szkolenie: Profesjonalny pracownik wykończenia wnętrz wraz z układaniem glazury i terakoty. Z tego tytułu szczecinecki Powiatowy Urząd Pracy wyraził zgodę na refundowanie kosztów szkolenia w formie dotacji ze skarbu państwa w kwocie ponad 70 000 zł. Zgodnie z podpisaną umową właściciel firmy, 27-letni mężczyzna w celu rozliczenia poniesionych kosztów, przedłożył w urzędzie wymaganą dokumentację.

Pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że właściciel firmy ze Szczecinka ubiegając się o refundację za pośrednictwem sopockiej firmy zajmującej się prowadzeniem tego typu szkoleń przedstawił w szczecineckim Powiatowym Urzędzie Pracy fikcyjne dokumenty. Działania szczecineckich śledczych na terenie Trójmiasta i Szczecinka pozwoliły zebrać materiał dowodowy, na podstawie którego przedstawiono zarzuty wyłudzenia pieniędzy właścicielom obu firm. Mężczyźni złożyli w tej sprawie wyjaśnienia, przyznając się,  że szkolenia odbyły się tylko "na papierze" a uzyskanymi z tego tytułu pieniędzmi podzielili się po połowie - informuje Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku.

Teraz mężczyźni w wieku 27 i 33 lat za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im  nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani złożyli już szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie. W dniu 14.06.2016r. prokurator po zapoznaniu się z materiałami dowodowymi zebranymi przez policjantów zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego wobec obu mężczyzn.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: