Wizyta delegacji z Bad Schwartau

  • KW
  • 2016-06-17 12:08:51
Wizyta delegacji z Bad Schwartau
  • Foto: UM Czaplinek

W dniach 10-12 czerwca br. w Czaplinku przebywała 4-osobowa delegacja z miasta partnerskiego Bad Schwartau. Głównym celem wizyty było pożegnanie Pana Gerda Schuberta - Burmistrza Bad Schwartau, który wkrótce kończy kadencję piastowanego stanowiska Burmistrza i odchodzi na emeryturę.

Pan Gerd Schuberth od 2002 r. aktywnie współpracował z naszym miastem w obszarze m.in. społeczno-kulturalnym, sportowym, gospodarczym, turystycznym, informacyjnym. Przez wiele lat wspólnych spotkań pomiędzy przedstawicielami Bad Schwartau, a mieszkańcami Czaplinka nawiązały się prawdziwe przyjaźnie, które okazały się najlepszym świadectwem polsko - niemieckiej współpracy.

W trakcie pobytu Burmistrz Bad Schwartau spotkał się z wieloma osobami, które w okresie współpracy partnerskiej przyczyniły się do podtrzymywania, pielęgnowania oraz ożywiania stosunków partnerskich. Było wiele okazji do miłych wspomnień, podziękowań i obietnic. Nasi goście mieli okazję do spędzenia miłych chwil na naszym pięknym jeziorze Drawsko pływając statkiem Perkoz. Następnie odbyła się uroczysta kolacja, podczas której Burmistrz Czaplinka wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Czaplinku w podziękowaniu za wspólne lata wręczyli Panu Gerdowi pamiątkową statuetkę. W ciągu pobytu Burmistrz Bad Schwartau uhonorowany został także przez grupę wędkarzy z Czaplinka, którzy podarowali mu grawerton przypominający o wspólnych działaniach wędkarskich.

Podczas czerwcowej wizyty niemiecka delegacja odwiedziła także Agnieszkę Hajdukiewicz – młodą mieszkankę Czaplinka, którą od lat wspierają swoją pomocą.

info: Magdalena Cogiel, UM Czaplinek

Wizyta delegacji z Bad Schwartau

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: