[ZAPROSZENIE] Turniej charytatywny na rzecz Martynki Wołczuk

  • KW
  • 2016-06-16 08:45:14
[ZAPROSZENIE] Turniej charytatywny na rzecz Martynki Wołczuk
  • Foto: SKS Lotyń

Już w najbliższą sobotę (18 czerwca) w Lotyniu odbędzie się Turniej Charytatywny na rzecz Martynki Wołczuk. Organizatorem wydarzenia jest Siatkarski Klub Sportowy Lotyń przy współpracy z wieloma instytucjami oraz stowarzyszeniami. Pieniążki zgromadzone podczas turnieju przeznaczone zostaną na leczenie oraz rehabilitację 11-letniej Martynki.

Martynka Wołczuk ma 11 lat i jest mieszkanką Sołectwa Lotyń, a dokładnie miejscowości Babi Dwór. Od 6 lat jest uczennicą Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku. Urodziła się z rzadkim zespołem genetycznym Rubinsteina – Taybiego. W wieku 2 miesięcy, w wyniku posocznicy, dziewczynka miała resekcję jelit - wycięto jej wówczas 40 centymetrów tego narządu.

Zespół Rubinsteina-Taybiego to rzadki, wieloukładowy zespół genetyczny charakteryzujący się występowaniem szerokich kciuków i paluchów stóp, klinodaktylią, niskim wzrostem, małogłowiem, cechami dysmorficznymi twarzy i różnego stopnia niepełnosprawnością intelektualną. Dodatkowe objawy zespołu obejmują wady serca, nerek, uzębienia, wzroku, słuchu i otyłość, problemy z mową. Cechy zespołu u poszczególnych pacjentów są nasilone w zmiennym stopniu - u jednych są cięższe, a u drugich łagodniejsze.

Choroba Martynki wymaga stałej rehabilitacji, terapii i ciągłej stymulacji rozwoju. Przez 4 lata była ona żywiona pozajelitowo. Martynka nie mówi, w miarę normalnie się porusza, ale ma zachwiania równowagi. Dzięki systematycznej i konsekwentnej terapii, widać efekty pracy z dziewczynką, która robi znaczne postępy. Rodzice dziewczynki każdego dnia walczą razem z nią o to, aby zminimalizować skutki zespołu - możliwe jest to jedynie poprzez stałą opiekę lekarzy specjalistów oraz terapeutów, na co potrzebne są olbrzymie środki finansowe.

Siatkarski Klub Sportowy Lotyń, który działa niespełna rok czasu, postanowił zorganizować turniej charytatywny, gdzie środki finansowe zgromadzone podczas tego wydarzenia pomogą w terapii i leczeniu Martynki Wołczuk. W turnieju piłki siatkowej udział weźmie sześć drużyn, między innymi ze Szczecinka, Miastka, Lotynia czy Okonka. Oprócz meczów, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji towarzyszących: loteria fantowa, licytacje cennych przedmiotów (np. koszulki z autografami, oryginalny szalik Legii Warszawa z podpisami piłkarzy, koszulki Lecha Poznań, książki, piłki), kawiarenka z ciastem i napojami, popcorn, wata cukrowa, potrawy z grilla, pierogi pokazy motocykli Szczecineckiej Grupy Motocyklowej, pokaz i przejażdżki samochodami 4x4, koncert reaktywowanego zespołu Danger. Nie zabraknie także miasteczka dla dzieci, w którym będzie miało miejsce malowanie twarzy oraz malowanie kredą. Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek przeprowadzi pokazy pierwszej pomocy, gdzie każdy będzie mógł poćwiczyć na fantomach i zmierzyć ciśnienie.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich na wydarzenie! Sobota, 18 czerwca, start godzina 9:00.

[ZAPROSZENIE] Turniej charytatywny na rzecz Martynki Wołczuk

Komentarze (2)

BryanTal 2018-07-04 01:00

Get me friends plis

BryanTal 2018-08-02 00:01

Get me friends plis

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: