60 osób z powiatu szczecineckiego znajdzie zatrudnienie w ramach robót publicznych

  • KW
  • 2016-06-15 11:40:04
60 osób z powiatu szczecineckiego znajdzie zatrudnienie w ramach robót publicznych
  • Foto: TV Gawex

Starostwo Powiatowe otrzymało od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej niemałe dofinansowanie na zorganizowanie robót publicznych w naszym powiecie. Na początku tygodnia wpłynęła wiadomość potwierdzająca otrzymanie tychże środków.

To bardzo dobra wiadomość. Z reguły w okresie wakacyjnym brakuje nam środków na zatrudnianie osób na krótki okres czasu. Około miesiąca temu napisaliśmy program do ministerstwa o zatrudnienie 60 osób na robotach publicznych. Dosłownie dwa dni temu dostaliśmy pozytywną odpowiedź, że kwota 506 tysięcy złotych trafi na ww. cel do powiatu szczecineckiego - informuje Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Dzięki temu dofinansowaniu, na roboty publiczne będzie mogło pójść aż 60 osób na 4 miesiące. Osoby te będą mogły pracować w różnych instytucjach samorządowych i w organizacjach pozarządowych.

Jedynym warunkiem tego programu przyjęcia na roboty publiczne jest, że 80% z 60 osób musi być zatrudniona przez pracodawcę na minimum miesiąc czasu. Zadzwoniliśmy do samorządów i zapytaliśmy ile osób potrzebują do pracy w ramach robót publicznych. Dzięki temu wiemy, że do miasta Szczecinek trafi 6 osób, gmina wiejska Szczecinek 10 osób, gmina Biały Bór 8 osób, gmina Grzmiąca 4 osoby, gmina Barwice 5 osób, gmina Borne Sulinowo 4 osoby, SzLOT 6 osób oraz Zakład Obsługi Nieruchomości 7 osób i Powiatowy Zarząd Dróg 6 osób - wylicza starosta.

Na całą rozmowę ze Starostą Szczecineckim Krzysztofem Lisem zapraszamy Państwa do dzisiejszego (15.06) programu samorządowego „Nasz Powiat” w Telewizji Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: