Wszyscy pomagają Weronice!

  • KW
  • 2016-06-15 11:22:03
Wszyscy pomagają Weronice!
  • Foto: TV Gawex

W minioną niedzielę, 12 czerwca podczas piłkarskich zmagań drużyny biało-czerwonych na EURO 2016 odbyła się również zbiórka pieniędzy na potrzeby chorej na białaczkę Weroniki. Wydarzenie poprzedziły występy i inne działania charytatywne takie jak np. sprzedaż ciasta. Z kolei wczoraj (14.06) w Kolejarzu odbyła się specjalna licytacja na rzecz dziewczynki zorganizowana przez Ligę Kobiet Polskich, a dziś (15.06) na Strefie Aktywnego Wypoczynku miał miejsce bieg dzieci i młodzieży.

W miniony weekend rozpoczęła się seria wydarzeń mających na celu pomoc chorej Weronice, o której informowaliśmy Państwa już w zeszłym tygodniu: Pomoc dla Weroniki. Akcja charytatywna nabiera tempa. Dziewczynka choruje na białaczkę limfoblastyczną i potrzebuje wsparcia zarówno materialnego, jak i mentalnego. Historia Weroniki jest naprawdę poruszająca, jeszcze przed chorobą prowadziła bardzo aktywny tryb życia, uczęszczała do Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego i była naprawdę bardzo dobrze rokującą biegaczką. Gdy choroba zaatakowała, jej życie zmieniło się o 180 stopni. Na szczęście znalazły się osoby, które zainteresowały się jej losem i postanowiły sprawę nagłośnić i poprosić o pomoc.

Pierwsze wydarzenie wspierające dziewczynkę odbyło się już w niedzielę 12 czerwca, podczas meczu Polska – Irlandia. Wówczas wolontariusze chodzili z puszkami i zbierali datki dla dziewczynki. Tuż przed meczem organizatorzy przygotowali szereg różnych występów, była również sprzedaż ciast, a wszystko po to, aby każdy podarował Weronice chociażby złotówkę. Łączna suma, którą udało się zebrać to około 3 tysięcy złotych.

Kolejne wydarzenie, na którym były zbierane środki to wtorkowa impreza taneczna organizowana przez Ligę Kobiet Polskich Oddział Szczecinek. Panie zorganizowały licytacje, w której udział wzięli zarówno członkinie, jak i sympatycy LKP obecni na wtorkowej imprezie. Tutaj udało się uzbierać 480 złotych. Kolejna tego typu akcja wspierająca Weronikę będzie miała miejsce za dwa tygodnie.

Jeszcze inna akcja wspierająca Weronikę, która miała miejsce dzisiaj (15.06) o godzinie 12 to bieg zorganizowany dla uczniów szkół, który miał miejsce na Strefie Aktywnego Wypoczynku. Każdy z uczestników miał za zadanie przynieść symboliczną złotówkę i wrzucić ją do puszki. W biegu udział wzięły szkoły i stowarzyszenia: MKL Szczecinek, SP nr 1, SP nr 6, SP nr 4, Gimnazjum nr 2, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 3 oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Kwota, zebrana podczas biegu to dokładnie 415,71 zł. Także i w tym przypadku zapowiedziano nie pierwsze bieganie na rzecz chorej dziewczynki - w planach jest jeszcze jeden bieg tym razem dla starszych biegaczy.

Obszerna relacja z tych wydarzeń już dzisiaj (15.06) w serwisie informacyjnym Echa Dnia w TV GAWEX. Zapraszamy!

Akcję medialnie wspiera TV GAWEX wraz z Tematem Szczecineckim.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: