Zabytkowe traktory jadą nad morze!

  • KW
  • 2016-06-15 09:58:02
Zabytkowe traktory jadą nad morze!
  • Foto: www.zlot.lazynadmorzem.pl

Po raz kolejny w Łazach nad morzem spotkają się miłośnicy zabytkowych ciągników i maszyn rolniczych. Podczas tegorocznego III Zlotu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych będzie można podziwiać około 100 maszyn wyprodukowanych na przestrzeni ostatnich osiemdziesięciu lat. Jest to jedyna taka impreza nad morzem promująca kulturę techniczną oraz historię techniki rolniczej poprzez praktyczne pokazy sprawności maszyn rolniczych.

Pasjonaci starych ciągników przyjadą na zlot z najodleglejszych krańców Polski, a także z zagranicy. Część z maszyn dostarczona zostanie na lawetach ale część przyjedzie na „własnych kołach”, co w niektórych przypadkach oznacza kilkudniową podróż. W niedzielę (12.06) wyruszył w drogę nad polskie morze Zetor 25 z Czech wyprodukowany w 1954 r.  Ma do pokonania ponad 800 km. Po przekroczeniu granicy dołączą do niego koledzy traktorzyści z Polski by wspólnie podróżować na zlot.

Najstarszym prezentowanym i w pełni sprawnym ciągnikiem będzie pochodzący z Nowej Zelandii, a wyprodukowany w 1938 r. Lanz Bulldog, który przyjedzie „na kołach” z Bielska Białej. Towarzyszyć mu będzie Ursus C451 z 1956. Ciekawostką będzie też oryginalny ciągnik Hinomoto 1500MB do uprawy ryżu sprowadzony wprost z Japonii a wyprodukowany około 1951 r.

Najbardziej widowiskową częścią zlotu będzie sobotni rajd starych ciągników i maszyn rolniczych na trasie Łazy-Mielno-Łazy. Ponadto, odbędą się pokazy sprawnościowe ciągników i maszyn oraz przejazdy po plaży połączone z bronowaniem. III Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Łazach Honorowymi Patronatami objęli: Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Starosta Koszaliński oraz Wójt Gminy Mielno.

Zlot odbędzie się w dniach 16-19 czerwca br. na terenie Ośrodka Wczasowego Uniwersal w Łazach. Uroczystość otwarcia odbędzie się 17 czerwca o godz. 11.00

Szczegóły na stronach: www.zlot.lazynadmorzem.pl, www.facebook.com/zlotlazynadmorzem

info: organizator

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: