Gminny Konkurs Wiedzy ''Moja Mała Ojczyzna''

  • KW
  • 2016-06-14 14:47:52
Gminny Konkurs Wiedzy ''Moja Mała Ojczyzna''
  • Foto: UM Borne Sulinowo/www.bornesulinowo.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu IID po raz trzeci przygotowało i przeprowadziło w dniu 07.06.2016 r. Gminny Konkurs Wiedzy pn. „Moja Mała Ojczyzna”. Zaproszenie przyjęły cztery szkoły.

W skład Jury konkursu weszli pracownicy Urzędu Miejskiego: Pan Dariusz Tederko i Pani Katarzyna Gostomczyk. Zadania dla szkół podstawowych wymagały umiejętności artystycznych (przygotowania plakatów zachęcających do odwiedzania naszej gminy), zaśpiewania piosenki promującej swoją miejscowość, wykonania projektu pocztówki zachęcającej przyjazdu do miejscowości, gdzie zlokalizowana jest szkoła. Nie mogło się obyć bez zadań wiedzowych przeprowadzonych w formie krzyżówki.

Zespoły były bardzo dobrze przygotowane. Jednak rywalizację wygrała Szkoła Podstawowa im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Bornego Sulinowa. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Jeleniu, a trzecie Szkoła Podstawowa w Juchowie. W kategorii gimnazjów niestety jedyną zgłoszoną szkołą byli uczniowie z gimnazjum w Bornem Sulinowie.

W tym roku konkurs wymagał od gimnazjalistów wcielenia się w przewodników i „oprowadzenia” Jury po wybranych, wartych zwiedzenia miejscach. Wszyscy uczestnicy trzeciego konkursu otrzymali, oprócz dyplomów, nietypowe nagrody – zaproszenia na pizzę i lody. Organizatorzy konkursu dziękują członkom Jury, uczestnikom konkursu i ich opiekunom, Panu Kierownikowi BKO i niezawodnym Paniom z obsługi.

Trzeci Konkurs Wiedzy o Gminie Borne Sulinowo jest realizacją zadania publicznego  pn. „Aktywizacja uczniów z gminy Borne Sulinowo poprzez organizację festynu sportowo rekreacyjnego i konkursu o historii i zasobach gminy”. Wszelkie wydatki finansowe związane z organizacją i przeprowadzeniem tego konkursu zostały pokryte ze wsparcia otrzymanego z Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie.

info: Organizator Konkursu Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu IID

Gminny Konkurs Wiedzy ''Moja Mała Ojczyzna''

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: