Uczniowie ''jedynki'' ponownie zbierali na hospicjum

  • KW
  • 2016-06-14 13:11:10
Uczniowie ''jedynki'' ponownie zbierali na hospicjum
  • Foto: TV Gawex

Pola Nadziei to coroczna akcja, podczas której wolontariusze zbierają pieniądze na rzecz Hospicjum Domowego imienia Świętego Franciszka z Asyżu w Szczecinku. Mimo, że główna część akcji związana z kwestowaniem na ulicach odbyła się w kwietniu, to nadal odbywają się imprezy mające wspomóc hospicjum. Jedno z takich właśnie wydarzeń odbyło się dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku.

Od wczesnych godzin porannych, na placu przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 1, odbywała się kwesta w ramach „Pól Nadziei”. Dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami zbierały pieniądze, sprzedając ciasta, napoje czy malując twarze za symboliczną złotówkę. Akcje wsparły także służby: policja i straż pożarna, które przygotowały atrakcje dla dzieci. Straż pożarna przybyła na wydarzenie wozami strażackimi, które można było dokładnie obejrzeć, wejść do środka, a także skorzystać z wysięgnika i podziwiać panoramę naszego miasta. Szczecinecka policja zaprezentowała uczniom radiowóz oraz wyposażenie i ubiór policyjny. Prawdziwą atrakcją pomimo deszczowej pogody była dmuchana zjeżdżalnia.

To nie pierwsza tego typu akcja organizowana w Szkole Podstawowej nr 1. Jak już wielokrotnie mogliśmy się przekonać, dzieci za każdym razem bardzo chętnie angażują się w takie akcje. W wielu przypadkach Ci młodzi ludzie są w pełni świadomi tego, jak ważnym jest by pomagać innym, zwłaszcza tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Nauczyciele oraz rodzice, którzy przybyli na dzisiejszą imprezę zgodnie potwierdzili, że są zaskoczeni poziomem zaangażowania i świadomości, którą zaprezentowali uczniowie podczas przygotowań i w trakcie trwania wydarzenia.

W popularnej „jedynce” co roku udaje się zgromadzić około 3 tysięcy złotych na hospicjum dzięki takiej akcji. Mamy nadzieję, że i w tym roku uda się zebrać podobną sumę, a nawet więcej.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (14.06) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: