Uczniowie zwiedzili komendę policji i porozmawiali o bezpiecznych wakacjach

  • KW
  • 2016-06-14 12:07:31
Uczniowie zwiedzili komendę policji i porozmawiali o bezpiecznych wakacjach
  • Foto: KPP Szczecinek

Wczoraj (13.06) wizytę szczecineckim policjantom złożyli uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku. Najpierw o zasadach bezpiecznego wypoczynku uczniowie rozmawiali z policjantkami, które na co dzień zajmują się profilaktyką, później uczniowie na własne oczy mogli się przekonać ile osób pracuje na bezpieczny, wakacyjny wypoczynek mieszkańców Szczecinka.

Odwiedziny uczniów w szczecineckiej komendzie zaczęły się dość nietypowo. Pierwszym etapem zwiedzania szczecineckiej komendy było omówienie zasad bezpiecznego wypoczynku: w domu, w podróży, nad morzem, w lesie, nad wodą - informuje Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku. Przy wypoczynku nad wodą policjantki zatrzymały się na dłużej chcąc pokazać uczniom skutki nieodpowiedzialnego zachowania nad wodą. Podczas spotkania zaprezentowany został film profilaktyczny dotyczący utonięć. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali film, a po skończonej projekcji każde dziecko otrzymało opaskę na rękę, która podczas zagubienia np. na zatłoczonej plaży ułatwi dotarcie Policji czy też innym służbom do rodziców dziecka.

Wczoraj również czwartoklasiści mogli zobaczyć w szczecineckiej komendzie pokój odpraw, salę konferencyjną, niebieski pokój. Dużym powodzeniem cieszyły się również policyjne radiowozy. Na koniec klasa zwiedziła strzelnicę, co wprawiło w osłupienie nie jednego chłopca - podsumowuje A. Matys.

Uczniowie zwiedzili komendę policji i porozmawiali o bezpiecznych wakacjach

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: