Najlepsi w Polsce w biegach przełajowych

  • KW
  • 2016-06-14 11:49:26
Najlepsi w Polsce w biegach przełajowych
  • Foto: Leszek Pytel

W dniach 10-12 czerwca br. w Kwidzyniu odbył się Ogólnopolski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych. Województwo Zachodniopomorskie reprezentowane było przez ośmiu zawodników, w tym trzech sportowców ze Szczecinka (1 absolwent i 2 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku), trenujących w UKS Victoria, członków KOS Gryf.

Szczecinecka ekipa pod kierunkiem trenera Pawła Czupiela osiągnęła podczas tych zawodów ogromny sukces. Kamil Brzeziński w swojej kategorii wiekowej, na dystansie 1600m. (22 lata i powyżej) zdobył brązowy medal. Natomiast najlepsi w Polsce okazali się: Daria Myrcha i Patryk Dytrych, którzy wygrali biegi na dystansie 800m. Należy dodać, że nasi sportowcy okazali się lepsi również od występujących gościnnie biegaczy z Estonii i Ukrainy.

Oprócz rywalizacji sportowej i imprez towarzyszących (np. dyskoteki) wszyscy zawodnicy brali udział w projekcie "Zdrowy zawodnik", w ramach którego mogli skorzystać z badania słuchu i kontroli stomatologicznej. Trzy dni zawodów obfitowały w piękne, sportowe przeżycia i nowe przyjaźnie, a medale to uwieńczenie ciężkiej, całorocznej pracy na treningach.

info: Katarzyna Wilczyńska

Najlepsi w Polsce w biegach przełajowych

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: