Koncert dyplomowy uczniów szczecineckiej Szkoły Muzycznej

  • KW
  • 2016-06-13 12:16:34
Koncert dyplomowy uczniów szczecineckiej Szkoły Muzycznej
  • Foto: TV Gawex

W sobotę, 11 czerwca w sali kina "Wolność" odbyła się ostatnia, uroczysta część dyplomu młodych muzyków ze szczecineckiej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga. Koncert oraz wręczenie dyplomów były zwieńczeniem wieloletniej nauki aż ośmiu dyplomantów. To wydarzenie przyciągnęło nie tylko rodziny uczniów, ale również spore grono lokalnych melomanów.

Dyplom wieńczący naukę w Szkole Muzycznej to bardzo ważna chwila w życiu każdego młodego muzyka. Jest to swego rodzaju muzyczna matura, którą uczniowie muszą zdać, aby uzyskać świadectwo ukończenia Szkoły Muzycznej i kontynuować naukę na wyższych uczelniach muzycznych. W minioną sobotę, w sali kina Wolność odbył się końcowy koncert dyplomowy, na którym zaprezentowała się ósemka dyplomantów szczecineckiej Szkoły Muzycznej oraz uroczyste wręczenie świadectw potwierdzających uzyskanie tytułu zawodowego muzyka. W tym roku mamy 8 dyplomantów i muszę przyznać, że był to bardzo dobry rocznik. Koncert jest zwieńczeniem ich nauki w naszej placówce oraz pokazaniem jak można grać po wielu latach nauki w Szkole Muzycznej. To także wyjątkowe wydarzenie dla rodziców - mówi Włodzimierz Piesiak, dyrektor szczecineckiej Szkoły Muzycznej.

Koncert podzielony był na dwie części, w pierwszej zaprezentowały się dwie uczennice rytmiki: Aneta Bakuła z układem do "Bajkowych opowieści" Krzysztofa Herdzina oraz Iga Dymecka z układem do "Błękitnej rapsodii" Georga Gershwina. W drugiej części koncertu dyplomantom towarzyszyła Orkiestra Szczecineckiej Małej Filharmonii pod dyrekcją Pana Tomasza Giłki. Dyplomanci wykonali następujące utwory:

    1. Martyna Perłowska - Wolfgang Amadeusz Mozart - XIII Koncert fortepianowy A-dur KV 488 cz. I Allegro

    2. Katarzyna Pawłowska - Wolfgang Amadeusz Mozart - Aria Zuzanny "Venite inginocchiatevi" z opery "Wesele Figara"

    3. Zuzanna Hermanowska - Dymitr Kabalewski - I Koncert wiolonczelowy g-moll op. 49, cz. II Largo - molto espressivo

    4. Antoni Orłowski - Piotr Czajkowski - Pezzo Capriccioso op. 62

    5. Krzysztof Iwanek - Jean Matita - Devil's Rag

    6. Michał Jenta - Pedro Iturralde - Pequena Czarda

Na zakończenie koncertu dyplomanci otrzymali z rąk swoich nauczycieli dyplomy potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego muzyka. Po koncercie natomiast zaprosili wszystkich przybyłych gości do holu kina na wielki tort.

Relacja z koncertu już dzisiaj (13.06) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: