Szukali klucza do sukcesu w branży turystycznej. Szkolenie POT

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-11 21:39:12
Szukali klucza do sukcesu w branży turystycznej. Szkolenie POT
  • Foto: SzLOT

Wczoraj 10 czerwca zakończyło się szkolenie pn. „Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu w turystyce” organizowane przez Polską Organizacją Turystyczną oraz Zachodniopomorską Regionalną organizację Turystyczną przy udziale Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

 Przez dwa dni uczestnicy szkolenia - lokalne organizacje turystyczne, lokalne grupy działania, branża turystyczna, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów zainteresowanych rozwojem turystyki na Pomorzu Zachodnim – zdobywali wiedzę oraz wymieniali się doświadczeniami. Pierwszy dzień szkolenia składał się z prelekcji zaproszonych gości. Pierwszym prelegentem był Paweł Lewandowski, Dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie, który mówił o tym czym przyciągnąć klienta z Niemiec.

- Główną przewagą tego miasta i okolic jest aktywna turystyka, która z resztą jak widać bardzo ładnie się rozwija w zakresie wodnym i to też jest bardzo duża kotwica która może przyciągnąć turystów – powiedział Paweł Lewandowski zapytany o Szczecinek.

O marketingu miejsc i działaniach PR w promocji turystycznej opowiadał dr Szymon Ossowski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a o współpracy z mediami – Adam Kasprzyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, od lat lokalny patriota związany ze Szczecinkiem. Kolejnym prelegentem był Piotr Misztak, Prezes SzLOT, który wprowadził uczestników w temat komercjalizacji produktu turystycznego i zapowiedział lokalnych przedsiębiorców: Trawnik Producent, którego przedstawicielka opowiadała o nadchodzącej inwestycji w Szczecinku oraz Filip Bielicki z projektem FilFri Bikes.
Podsumowaniem części szkoleniowej była debata dot. Kształtowania systemy zarządzania turystyką w Polsce, moderowana przez dr Piotra Zmyślonego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Po dyskusji uczestnicy udali się na Study Tour po Szczecinku. Mogli już nie w teorii, ale w praktyce zapoznać się z turystyką w Szczecinku i poczuć się jak prawdziwy turysta. Zaproszeni goście zwiedzali Szczecinek, udali się w rejs tramwajem wodnym na Mysią Wyspę w trakcie, którego obejrzeli pokaz ratownictwa wodnego WOPR Szczecinek pod kierownictwem Pana Wojtka Reperowicza. Wszyscy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni nie tylko pięknem miasta, ale i atrakcjami turystycznymi. Pojawiało się dużo głosów, że nie będzie to ostatnia wizyta w Szczecinku.

- Kiedy wczoraj przyjechaliśmy do Szczecinka, takie ciepło uderzyło po przekroczeniu granic tego miasta. Gdy przyjechaliśmy już tutaj, nad jezioro to naprawdę robi to duże wrażenie i myślę , że to wszystko co tu się wokół tego dzieje, WakePark w Szczecinku to w tej chwili jest kluczowe przedsięwzięcie i produkt turystyczny , który warto wspierać. – powiedział Jacek Janowski, wicedyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Drugi dzień konferencji odbył się pod hasłem militarnym. Uczestnicy szkolenia pod przewodnictwem Piotra Letkiego, zwiedzali trasy Wału Pomorskiego i szczecinecki Bunkier. Następnie udali się do Bornego Sulinowa. Tam mieli okazję zobaczyć m.in. Izbę Muzealną i Dom Oficera. Na zakończenie zostali porwani i wcieleni do Armii Radzieckiej – rekonstrukcja przeprowadzona przez LOT Borne Sulinowo i prezesa stowarzyszenia, Pana Zbyszka Koniecznego.

Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna ma nadzieję, że ta dwudniowa wizyta w naszym mieście nie będzie  ostatnią i już niedługo spotkamy naszych goości ponownie, tym razem na urlopie nad jeziorem Trzesiecko, bo jak wypoczynek to tylko Szczecinek!

Info: Roksana Malinowska Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: