I Bieg Bociana w Czarnoborze

 • Redakcja TV Gawex
 • 2016-06-11 14:01:25
I Bieg Bociana w Czarnoborze
 • Foto: Piotr Rozmus

W sobotę 11 czerwca na terenie nadleśnictwa Czarnobór odbył się I Bieg Bociana zorganizowany przez Nadleśnictwo Czarnobór i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych

Aura dopisała zawodnikom i zawodniczkom, którzy wystartowali w pierwszym Biegu Bociana, którego pomysłodawcami i organizatorami są nadleśniczy Nadleśnictwa Czarnobór Sławomir Cichoń oraz specjalista ds. infrastruktury leśnej Maciej Wiórek  Dzisiaj tj. 11.06.2016 roku na starcie czterokilometrowej trasy wiodącej lasami miejskimi Nadleśnictwa Czarnobór stanęło 86 zawodników. W pięknych okolicznościach przyrody, w sąsiedztwie Jeziora Leśnego uczestnicy z uśmiechami na ustach przekraczali linię mety. Imprezie patronowało Starostwo Powiatowe. Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis gratulował zwycięzcom, wręczając wspaniałe nagrody w postaci nowoczesnych gadżetów, niezwykle przydatnych każdemu amatorowi biegania. Starosta  w samych superlatywach wypowiadał się o pasji biegania, która połączyła uczestników oraz urokach miejsca, w których rozegrano zawody.

Niezmiernie się cieszę, że Starostwo Powiatowe mogło objąć patronat  nad tym biegiem. Jestem przekonany, że Bieg Bociana stanie się biegiem cyklicznym. Kiedy dotarłem na miejsce zastanawiałem się skąd ta nazwa i dopiero po chwili dostrzegłem, ze dzisiejszym zmaganiom z wysokości swojego gniazda rzeczywiście przygląda się bocian. Jest to wspaniałe miejsce jeśli chodzi o rekreację, dlatego gorąco państwa zachęcam, aby z niego korzystać. W Szczecinku wiele osób biega i ta trasa, którą dzisiaj państwo przemierzyliście jest naprawdę fantastyczna. Serdecznie gratuluję nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom biegu.

Na podium w obu kategoriach stanęło po sześć osób, odbierając nagrody specjalne. Wśród pozostałych uczestników rozlosowano upominki  w postaci koszy pełnych niespodzianek w których znalazły się m.in.:  słoiki różnych rodzajów miodów, polary, koszulki, piękne albumy oraz karmniki dla ptaków.

Po zakończeniu rywalizacji i uhonorowaniu zwycięzców na zawodników czekała ciepła strawa oraz napoje przy, których długo jeszcze dzielono się wrażeniami i dyskutowano o wspólnej pasji i przyszłych zawodach.

Klasyfikacja pierwszych „szóstek” prezentowała się następująco:

Kategoria mężczyzn

 1. Andrzej Kuśmider
 2. Sylwester Szymański
 3. Igor Siódmiak
 4. Miłosz Czechowicz
 5. Mateusz Lecki
 6. Tomasz Kaczmarek

Kategoria kobiet

 1. Izabella Frontczak
 2. Anna Maksalon
 3. Anna Kowalczyk
 4. Joanna Stefanowicz
 5. Adrianna Szabkowska
 6. Gabriela Aniołowska

Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród pań drugie miejsce zajęła Ania Maksalon z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Serdecznie gratulujemy!

Info: Piotr Rozmus

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: