Funkcjonariusze ZK w Czarnem przekazali koce dla szczecineckiego szpitala

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-10 14:37:46
Funkcjonariusze ZK w Czarnem przekazali koce dla szczecineckiego szpitala
  • Foto: TV Gawex

Punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa, która miała miejsce w nowo powstającym oddziale pediatrycznym Szczecineckiego Szpitala. Konferencja związana była akcją przekazania na rzecz szpitala i jego małych pacjentów koców podarowanych przez Zakład Karny w Czarnem W uroczystym przekazaniu udział wzięli Starosta Krzysztof Lis, Wicestarosta Marek Kotschy, Dyrektor do spraw medycznych Szpitala Marek Ogrodziński oraz ppłk Wojciech Brzozowski dyrektor Zakładu Karnego w Czarnem oraz inni przedstawiciele Zakładu Karnego.

Po krótkich przemówieniach nastąpiło oficjalne przekazanie koców dla oddziału pediatrycznego, na ręce dyrektora med. szpitala Marka Ogrodzińskiego przygotowanych przez funkcjonariuszy służby więziennej z Czarnego.  Jak powiedział pomysłodawca całej akcji Cezary Sierzputowski z ZK w Czarnem obiecaliśmy i dotrzymaliśmy słowa odpowiedzieliśmy  na pana apel Panie starosto. pracownicy Zakładu Karnego przekazali  dużo więcej koców niż potrzeba na  oddział pediatryczny, koce więc otrzymają jeszcze inne oddziały.  Podziękowania padły oczywiście także w stronę funkcjonariuszy, którzy zaangażowali się w akcję i zorganizowali zbiórkę.  Pracownicy zakładu Karnego co roku są dla nas przykładem dobroczynności. Bardzo im za to dziękujemy. Jednocześnie liczymy na to, że idąc za tym dobrym przykładem inne społeczności lokalne, czy tez firmy zainspirują się i przekażą coś na rzecz  nowego oddziału pediatrycznego, a zaręczam, że potrzeby są duże- powiedział Starosta Krzysztof Lis

Przy okazji tej konferencji można było po raz pierwszy zobaczyć nowo powstający oddział pediatryczny. Miejsce, gdzie już niedługo leczone będą dzieci jest przygotowane na najwyższym możliwym poziomie. Teraz oddział czeka już tylko na specjalistyczne wyposażenie oraz umeblowanie i przystosowanie sal dla pacjentów. w przyszłości będzie mogło się tu leczyć ok. 20 małych pacjentów jednocześnie.

Oddział Pediatryczny ma być w jak najlepszym stopniu przygotowany dla młodych pacjentów. Nowe przestronne wnętrza, przyjazne kolory , czy dziecięcy wystrój mają w znacznym stopniu umilać małym pacjentom ciężki czas spędzony na leczeniu w szpitalu. Oficjalne otwarcie oddziału odbędzie się prawdopodobnie za kilka miesięcy.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: